Bądź na bieżąco

Aktualności

Wielka Brytania: Pielgrzymka czcicieli Bożego Miłosierdzia do Aylesford


W poniedziałek 28 sierpnia br., który jest ustawowo dniem wolnym od pracy w Wielkiej Brytanii, tzw. summer bank holiday, w sięgającym swych początków XIII wieku Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej i św. Szymona Stocka w Aylesford na swojej dorocznej pielgrzymce zgromadzili się czcicieli Bożego Miłosierdzia z Wielkiej Brytanii. Pielgrzymka zorganizowana została przez prowadzony w Londynie przez Księży Marianów Apostolat Bożego Miłosierdzia.
Czas modlitwy uwielbienia i prośby, Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa Paul Hendricksa z archidiecezji Southwark, katecheza ks. Łukasza Mazurek MIC (Mercy, Life of the Church) oraz celebracja Godziny Miłosierdzia to główne punkty programu tegorocznej pielgrzymki. Oprócz wspólnej modlitwy spotkanie czcicieli Bożego Miłosierdzia z różnych stron Wielkiej Brytanii jest zawsze doskonałym momentem do rozmowy, wymiany doświadczeń i prezentacji najbliższych planów poszczególnych wspólnot. Dla członków Divine Mercy Apostolate była to także sposobność do poznania dopiero co przybyłego na Wyspy ks. Pawła Fedorowicza-Jackowskiego MIC, który właśnie rozpoczął swoją posługę ewangelizacyjną w Wielkiej Brytanii. Przyjęty z radością przez zgromadzonych członków Apostolatu tym samym wszedł do ścisłego grona Apostołów Bożego Miłosierdzia.
Zainteresowanych najbliższymi wydarzeniami organizowanymi przez Divine Mercy Apostolate w Londynie zapraszamy na stronę: https://divinemercyapostolate.co.uk/