Dzieła

Marianie w Polsce

Hospicjum domowe w Warszawie

Ośrodek Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów powstał w 1998 roku, jednak historia OHD ma swój początek już w 1989 r., kiedy to w Warszawie rozpoczęła działalność kilkuosobowa grupa ludzi dobrej woli opiekujących się osobami z chorobami nowotworowymi. Tworzyli ją lekarz, pielęgniarka i dwóch wolontariuszy. Obecnie OHD działa w prawobrzeżnej części Warszawy i okolicach (Marki, Ząbki, Radzymin, Wołomin, Słupno, Kobyłka, Sulejówek, Międzylesie, Legionowo, Nieporęt, Jabłonna, Stara Miłosna, Poświętne, Halinów). Ośrodek obejmuje opieką około tysiąc pacjentów rocznie. Oferuje wsparcie nie tylko w ramach hospicjum domowego, ale i Poradni Medycyny Paliatywnej. Zapewnia opiekę psychologiczną oraz socjalną, otacza opieką również dzieci osierocone i rodziny w żałobie. Organizuje wyjazdy letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży, spotkania integracyjne, zabawy, pomaga w nauce (więcej o działalności hospicjum: https://ohd.waw.pl/hospicjum-domowe/).

Zespół OHD angażuje się w akcje i przedsięwzięcia dedykowane chorym i ich bliskim (m.in. Żonkilowe Pola Nadziei). Edukuje i szkoli dzieci, młodzież i dorosłych. Naszymi pacjentami z troską opiekuje się ponad 70-osobowy zespół profesjonalistów. 

OHD pragnie nieustannie doskonalić swoje kompetencje w pracy z osobami chorymi i ich bliskimi, aby móc jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby. Dlatego marzymy o otworzeniu dla naszych pacjentów Centrum Dziennego Pobytu, w którym – pod okiem naszych pracowników – będą mogli skorzystać z różnorodnego wsparcia. Chętnych do wsparcia tego dzieła i naszej działalności zapraszamy tutaj: https://ohd.waw.pl/przekaz-datek/

 

W ramach działalności hospicjum domowego oferujemy:

- opiekę lekarską (minimum dwa razy w miesiącu) i pielęgniarską (minimum dwa razy w tygodniu),

- możliwość wypożyczenia sprzętu i aparatury medycznej,

- pomoc psychologiczną i duchową,

- wsparcie dla rodzin osób chorujących, w tym dzieci osieroconych.

OHD współpracuje stale z grupą wolontariuszy. Realizowane przez nas formy wolontariatu: opiekuńczy, akcyjny, duchowy, transportowy i wsparcie działań administracyjnych w siedzibie OHD. (link do wolontariatu - https://ohd.waw.pl/dolacz-do-nas/)


Kontakt do Hospicjum:

ul. Tykocińska 27/35,
03-545 Warszawa
 

e-mail: hospicjum@marianie.pl

tel. : 22 679 68 85 lub 22 679 68 48, 22 679 67 00

poniedziałek-piątek godz. 10:00-15:00