Bądź na bieżąco

Aktualności

Wielka Brytania: Pielgrzymka czcicieli Miłosierdzia Bożego do Aylesford


W poniedziałek 30 sierpnia br. w sięgającym swych początków XIII wieku Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej i św. Szymona Stocka w Aylesford na swojej dorocznej pielgrzymce zgromadzili się czcicieli Bożego Miłosierdzia z Wielkiej Brytanii. Pielgrzymka zorganizowana została przez prowadzony w Londynie przez Księży Marianów Apostolat Bożego Miłosierdzia.  
Przybyłych do sanktuarium pielgrzymów przywitał o. Francis Kensley OCD, przełożony posługującej w sanktuarium wspólnoty Karmelitów Bosych oraz ks. Łukasz Mazurek MIC, dyrektor Apostolatu Bożego Miłosierdzia w Londynie. Po zawiązaniu wspólnoty i procesyjnym wprowadzeniu do sanktuarium obrazu Jezusa Miłosiernego pielgrzymi, do których dołączył zaproszony przez Apostolat ksiądz biskup Paul Hendricks z archidiecezji Southwark, wysłuchali pierwszej konferencji na temat tajemnicy Bożego Miłosierdzia – W szkole ufności św. s. Faustyny.
Konferencja wygłoszona przez dyrektora Apostolatu Bożego Miłosierdzia wprowadziła zgromadzonych w uroczystą liturgię Mszy św., której przewodniczył ks. bp P. Hendricks, zapraszający wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia do postawienia sobie kilku pytań – kim dla mnie jest osoba Jezusa Chrystusa? Czy rzeczywiście jestem zainteresowany podążaniem za Nim, tam, gdzie on dzisiaj mnie posyła? Czy wykorzystuję każdą chwilę do tego, by ukazywać światu tajemnicę Bożego Miłosierdzia? Po błogosławieństwie przyszedł czas na wspólny piknik i przerwę obiadową. Następnie przed uroczystą celebracją Godziny Miłosierdzia pielgrzymi wysłuchali drugiej konferencji dyrektora Apostolatu Bożego Miłosierdzia – Boży Pokój w czasach powszechnego niepokoju, która wprowadziła zebranych w moment szczególnie intensywnej modlitwy, do której zapraszał Jezus św. s. Faustynę. „O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego (...) w tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która mnie prosi przez mękę moją...” (Dzienniczek, 1320).
Modlitwom w Godzinie Miłosierdzia przewodniczył ks. biskup Paul, który sam jest gorliwym czcicielem Bożego Miłosierdzia wraz z ks. Jackiem Rygielskim MIC, rektorem mariańskiej rezydencji w Londynie, gdzie działa Apostolat Miłosierdzia. Po zakończeniu Godziny Miłosierdzia ks. biskup podziękował wszystkim zaangażowanym w dzieło głoszenia Bożego Miłosierdzia, a zwłaszcza organizatorom pielgrzymki, członkom Apostolatu prowadzonego przez Marianów w Londynie. Całość pielgrzymowania zakończyło wspólne uwielbienie śpiewem i oddanie czci Jezusowi Miłosiernemu i relikwiom św. s. Faustyny przez zgromadzonych pielgrzymów.