Bądź na bieżąco

Aktualności

Święto Odzyskania Niepodległości


11 listopada przypada 104. rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Jest to szczególna okazja do dziękczynienia Bogu za dar wolności, a także do prośby o zachowanie tej wolności w trudnych czasach. Marianie w tym dniu nie zapominają również o modlitwie za tych, którzy w obronie Ojczyzny oddali swoje życie.
W wielu mariańskich placówkach tego dnia sprawowane będą Eucharystie w intencji Ojczyzny oraz za poległych w obronie wolności. W niektórych placówkach Eucharystie będą połączone z innymi obchodami o charakterze patriotycznym. I tak:

- Na Stegnach (w Parafii NMP Matki Miłosierdzia) w Warszawie, po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowanej w intencji Ojczyzny odbędzie się koncert utworów i pieśni patriotycznych: „I przyszła wolność” w wykonaniu zespołu kameralnego BognaBand z towarzyszeniem solistów-wokalistów.

- W Skórcu koło Siedlec o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza w intencji Ojczyzny, a po niej odbędzie się Apel poległych przy pomniku obok kościoła.

- W Puszczy Mariańskiej po Mszy św. o godz. 18.00, sprawowanej w intencji Ojczyzny i poległych w obronie niepodległości, jej uczestnicy złożą kwiaty przy pomniku na placu przed kościołem.

- W Goźlinie, z okazji Święta Niepodległości, na prośbę mariańskich duszpasterzy parafianie będą zapalali świece i znicze przy tzw. „Kamieniu niepodległości” na placu przed świątynią. Tam także w najbliższą niedzielę (13 listopada) z okazji Święta Niepodległości po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych. Wystąpi Orkiestra Dęta z Trąbek i Chór Miasta Garwolin.

- W parafii w Górze Kalwarii o godz. 10.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny, a po niej zostaną złożone kwiaty przy pomniku Marszałka Piłsudzkiego.

- W mariańskiej parafii w Rdzawce koło Rabki o godz. 18.00 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Parafialnego Adoramus.

- W niedzielę 13 listopada, z okazji Święta Niepodległości, na Mariankach w Górze Kalwarii na Mszy św. o godz. 12.00 wystąpi zespół chóralny Coniew, a po Mszy zaplanowano koncert pieśni patriotycznych.

Na wszystkie te obchody zapraszają Księża Marianie.