Bądź na bieżąco

Aktualności

Wystawa otwierająca oczy, uszy i umysł


„EFFATHA – otwórz się, usłysz, zobacz”– to tytuł wystawy, a jednocześnie wołanie autorki - Anety Jaźwińskiej, o zrozumienie sytuacji i miejsca, w którym znalazł się dzisiaj człowiek. Choć wydawałoby się, że wystawa ta odbiega od drogi, którą wędrowała autorka, to jednak jej celem jest, tak jak w poprzednich latach, dotarcie do odbiorcy, i to w sposób jak najbardziej empatyczny, aby przeżyte przez nią odczucia, każdy przeżył z taką samą siłą, jakby sam je odkrył.

Effatha dedykowana jest dzisiejszemu człowiekowi. Jest wołaniem o chwilę refleksji nad tym wszystkim, co się dzieje i dokąd zdążamy. Ciągły pośpiech i gonitwa za dobrem tego świata, wygodą, za tym, aby było lepiej i łatwiej, doprowadziły ludzkość do takich rozwiązań systemowych, że człowiek nie ma czasu dla rodziny, a nawet dla samego siebie. Pomieszanie pojęć jest już tak daleko posunięte, że nawet wieża Babel się skurczyła. Dobro się krytykuje,
a zło przybiera maskę dobra i odwraca porządek świata. Wielu dorosłych się pogubiło,
nie mówiąc już o dzieciach.

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 czerwca br. o godz. 16.00 w „Piwnicach Marysieńki” przy parafii Księży Marianów pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Dembińskiego w Warszawie.
Więcej informacji na stronie:
https://www.parafia-marymont.pl/effatha-otworz-sie-uslysz-zobacz/