Bądź na bieżąco

Aktualności

Warszawa-Stegny: ks. kard. Franc Rodé gościem w parafii


Po wczorajszej mszy dziękczynnej, która odbyła się w Górze Kalwarii na Mariankach u grobu założyciela Zgromadzenia Księży Marianów bł. o. Stanisława Papczyńskiego, kard. Franc Rodé CM, prefekt Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, przyjechał na noc do domu zakonnego księży marianów na warszawskich Stegnach.

 

W tutejszej parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia o godz. 8.00 odprawił mszę świętą wraz z biskupami i księżmi przybyłymi z Watykanu na uroczystość beatyfikacyjną o. Stanisława. Pomimo faktu, iż Eucharystia odbyła się w dzień powszedni, przybyło na nią wielu parafian. Kardynał Rodé odprawił mszę w języku polskim i łacińskim.

 

Homilię wygłosił ks. abp Henryk Hoser SAC, zastępca sekretarza Kongregacji Ewangelizacji Narodów i przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych. Obecny był także ks. abp Edward Nowak, kanonik bazyliki świętego Piotra oraz asesor Zakonu Bożogrobowców, generał Zgromadzenia Księży Marianów ks. Jan M. Rokosz MIC, przełożony polskiej prowincji ks. Paweł Naumowicz MIC, postulator generalny procesu beatyfikacyjnego ks. Wojciech Skóra MIC, przedstawiciele zakonów sąsiadujących z parafią na Stegnach oraz marianie pracujący w parafiach warszawskich. Liturgię uświetnił występ chóru parafialnego.