Bądź na bieżąco

Aktualności

Warszawa: Podsumowanie udziału Wydawnictwa PROMIC na Targach Wydawców Katolickich


W dniach 11-14 kwietnia 2024 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyły się XXIX Targi Wydawców Katolickich, w których, jak co roku, brało udział Wydawnictwo PROMIC. Z ogromną radością, dumą i wielką satysfakcją chwalimy się, że nasza książka „POKONAJ DEPRESJĘ!” otrzymała WYRÓŻNIENIE FENIKS 2024 r. Ogromnie za nie dziękujemy!
Czuliśmy się zaszczyceni, gdy nasze stoisko odwiedził arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, nuncjusz apostolski w Polsce. Ksiądz Arcybiskup z dużym zainteresowaniem oglądał nasze publikacje. Docenił różnorodność oferty wydawniczej, dopytywał zarówno o książki dla dorosłych, jak i pięknie ilustrowane publikacje dla dzieci.

Dla czytelników, tłumnie odwiedzających nasze stoisko, przygotowaliśmy wiele atrakcji. W stoisku swoje książki podpisywali ks. prof. Piotr Kieniewicz MIC i p. Barbara Garczyńska. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku wydawniczego, Dyrektor Wydawnictwa, p. Aneta Zbieska, zorganizowała spotkania panelowe dotyczące niezwykle trudnych i ważnych problemów społecznych, mogących dotknąć każdego człowieka.
Pierwsze z nich - „Odnaleźć sens. O towarzyszeniu w perspektywie samobójstwa” – z terapeutą p. Martą Czajczyńską i suicydologiem ks. Jarosławem Magierskim, osobami niosącymi pomoc osobom w kryzysie psychicznym i ich rodzinom, pokazało złożoność poruszanej problematyki.
„Obudź w sobie życie. W obliczu niepłodności” – spotkanie poświęcone powołaniu małżeńskiemu z udziałem psychologa i psychoterapeuty p. Justyny Kuczmierowskiej, teologa ks. prof. Piotra Kieniewicza MIC i ginekologa p. Ewy Ślizień-Kuczapskiej dotyczyło spraw bardzo osobistych, z którymi nie tylko trudno się mierzyć, ale o których często trudno jest nawet rozmawiać.
Po spotkaniach eksperci jeszcze wielu czasu poświęcili osobom, które zwróciły się do nich ze swoimi wątpliwościami.
W 40. rocznicę zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez św. Jana Pawła II na spotkanie panelowe zaprosiliśmy ks. Marcina Sobiecha autora publikacji „Fatima. Przewodnik dla czwartego wizjonera”. Padło mnóstwo cennych pytań zarówno o książkę, jak i objawienia Maryjne, trwała ożywiona dyskusja.

Jak co roku, jako jedyne, Wydawnictwo PROMIC przygotowało mnóstwo atrakcji dla dzieci. Eksperymenty naukowe i warsztaty plastyczne sprawiły dzieciakom wiele radości!

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na stronę internetową Wydawnictwa i do księgarń. I oczywiście za rok – na kolejne targi!
Zachęcamy do obejrzenia relacji ze spotkań zorganizowanych przez Wydawnictwo PROMIC!
www.wydawnictwo.pl >>