Bądź na bieżąco

Aktualności

Nowość w PROMIC: "Mocarz Boży" autorstwa Rosikonia i Górnego


"Mocarz Boży” - nowa książka o św. Stanisławie Papczyńskim wybitnym Polaku, patriocie. Niezwykle bogato ilustrowana, przepięknie wydana. To nie jest typowy album. To książka, która może na nowo pomóc odkryć, co oznacza być patriotą, chrześcijaninem, zakonnikiem...I choć opowiada o człowieku sprzed 300 ponad lat, zmusza do refleksji o nas, ludziach XXI wieku.

 


Św. Stanisław od Jezusa i Maryi Papczyński. Orędownik naprawy Rzeczpospolitej, porównywalny z Piotrem Skargą. Autorytet duchowy i moralny swoich czasów, doradca kilku biskupów, spowiedników m.in. króla Jana III Sobieskiego i arcybiskupa Antonio Pignatellego – przyszłego papieża Innocentego XII. Kapłan, do którego ludzie przybywali po ratunek z najdalszych stron, ponieważ dzięki jego modlitwom chorzy odzyskiwali zdrowie, a uznani za zmarłych powracali do życia.

Jeden z najgorętszych orędowników Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w okresie, gdy nie była to jeszcze prawda zbawcza oficjalnie uznana w Kościele.

Wybitny kaznodzieja, mówca retor, na którego podręcznikach uczyły się całe pokolenia Polaków. Wzór Polaka oddanego sprawom Ojczyzny.

Założyciel marianów, czyli pierwszego męskiego zgromadzenia zakonnego na ziemiach polskich. Człowiek, który wywarł wpływ nie tylko na oblicze XVII –wiecznej Polski, lecz również – poprzez stworzone przez siebie dzieła – wywiera go na czasy współczesne, m.in. dzięki swym duchowym synom prowadzącym dziś misje na wszystkich kontynentach.

 

Dystrybucja: Wydawnictwo PROMIC

e-mail: zamowienia@wydawnictwo.pl

tel. 667 501 057

 

cena 64.90 zł

format: 197x255 mm; str. 288

okładka twarda, obwoluta

 

zdjęcia Janusz Rosikoń

tekst Grzegorz Górny