Bądź na bieżąco

Aktualności

Marianki: Marianie u św. Ojca Stanisława powierzają się Bożej Opatrzności


Liczni wierni, bracia i księża marianie z Polski i zagranicy, na czele z wiceprzełożonym Polskiej Prowincji, ks. Sławomirem Homoncikiem MIC, zgromadzili się na uroczystej Mszy Świętej o 12.00 - Święcie Opatrzności Bożej w sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego.

Eucharystii przewodniczył ks. prałat Jerzy Owsianka, były proboszcz parafii w której dokonały się cuda za wstawiennictwem św. Stanisława. Jak w homilii zaznaczył ksiądz Jerzy, dzieło życia ojca Założyciela wpisywało się w dzieło Zbawienia. Skierował do wiernych także pytanie o to, dlaczego cuda potwierdzające świętość życia wydarzyły się w naszych czasach, odpowiadając, że tego potrzebowała nasza wiara.

Wrześniowe uroczystości na Mariankach, dla naszego Zgromadzenia są okazją celebrowania jubileuszy naszych współbraci. Ksiądz wiceprowincjał, Sławomir Homoncik MIC w sposób szczególny wyraził wdzięczność obecnym jubilatom, którzy przeżywali rocznice swoich profesji zakonnych i święceń prezbiteratu.

Pierwsza niedziela po 17 września jest co roku obchodzona na Mariankach w Górze Kalwarii jako Święto Tytularne Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów.