Bądź na bieżąco

Aktualności

Listopad: Modlitwa za zmarłych – „Czysty czyściec”


Jednym z charyzmatów czyli darów Boga i jednocześnie zadań przez Niego poleconych Zgromadzeniu Księży Marianów jest modlitwa za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Wszyscy Marianie, ale nie tylko oni bo także każdy chrześcijanin, na mocy chrztu św. zobowiązującego do miłości bliźniego, jest zaproszony do modlitwy, za tych którzy zakończyli już życie ziemskie, by jak najprędzej weszli do radości nieba.
Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pragniemy pomóc cierpiącym w stanie czyśćca czyli tym, którzy jak uczy Kościół, potrzebują wydoskonalenia się w miłości zanim osiągną niebo (por. KKK1054). Taka modlitwę może ułatwić zaangażowanie się w zorganizowaną przez Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich akcję „Czysty czyściec”. Wraz z wybranymi świętymi można modlić się za konkretne grupy zmarłych ludzi, którzy poddani są oczyszczeniu.

Każdy, kto pragnie włączyć się w tę akcje może wejść na stronę czystyczysciec.pl i wylosować świętego, z którym będzie się modlił za konkretnych zmarłych.

Więcej informacji i możliwość losowania świętego na stronie: czystyczysciec.pl