Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń: Trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej


Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej to przede wszystkim miejsce modlitewnego spotkania z Matką Najświętszą. To przestrzeń działania łaski Bożej, która dotyka każdego, kto z sercem otwartym, z sercem większej lub mniejszej wiary, ale pragnie zbliżyć się do Jezusa. To miejsce, w którym Bóg, przez orędownictwo Maryi działa tak jak sam chce. Działa niekiedy przez piękno muzyki organowej pobudzając do refleksji nad życiem.
Z taką myślą i motywacją, już po raz IV w bazylice licheńskiej, zorganizowano Międzynarodowy Licheński Festiwal Muzyki Organowej „BASILICA SONANS”. Całość Festiwalu rozłożona została na cały okres wakacyjny. Koncerty odbywają się już od początku lipca i potrwają do końca sierpnia. W jego trakcie wystąpili już i wystąpią znani muzycy nie tylko z kraju, ale także z zagranicy. Każdej niedzieli o godz. 14.30 prezentowane są utwory znanych kompozytorów muzyki organowej. Wśród nich między innymi: J. S. Bach, F. Liszt, W. A. Mozart, R. Wagner, E. Grieg, F. Schubert, J. Brahms, M. Surzyński i wielu innych.

Do tej pory koncertowali już: Andrzej Chorosiński, Radosław Marzec, Berndhart Gfrerer, Roman Perucki. Przed nami jeszcze koncerty: Emanuela Bączkowskiego (24 lipca), Sławomira Kamińskiego (31 lipca), Macieja Batora (7 sierpnia), marka Fronca (14 sierpnia), Giampaola Di Rosy (21 sierpnia) i Pawła Wróbla (28 sierpnia).

Więcej szczegółowych informacji na temat koncertów i repertuaru można znaleźć na stronie: https://www.lichen.pl w zakładce informującej o Festiwalu.