Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń: Być dla Chrystusa i ludzi sobie powierzonych


Dnia 28 stycznia br., już po raz kolejny, w domu zakonnym Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu Starym, odbyło się spotkanie przedstawicieli zakonów męskich z terenu diecezji włocławskiej. To akurat spotkanie zorganizowano w bliskiej odległości czasowej z Dniem Życia Konsekrowanego, jaki z inicjatywy św. Jana Pawła II obchodzi się w Kościele w święto Ofiarowania Pańskiego - 2 lutego.
Pierwszym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu w domowej kaplicy. Była również okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Konferencję podczas spotkania wygłosił proboszcz licheńskiej parafii ks. Rafał Krauze MIC, który w prelekcji, podejmując tematykę Kościoła jako Wspólnoty wierzących, przybliżył postać św. Piotra - ucznia Chrystusa, powołanego do podjęcia służby wobec ludzi. Ks. Krauze zachęcił zgromadzonych zakonników, aby przyjrzeli się na nowo swojemu powołaniu, swojej misji i miejscu we wspólnocie Kościoła, by bardziej jeszcze żyć i funkcjonować na wzór św. Piotr - dla Chrystusa i ludzi sobie powierzonych.

W samo południe zakonnicy modlili się wspólnie podczas Eucharystii przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski w licheńskiej bazylice. Mszy św. przewodniczył przełożony licheńskiej wspólnoty Marianów ks. Bogusław Binda MIC.

Ostatnim punktem spotkania był wspólny posiłek, podczas którego zakonnicy mieli także możliwość podzielenia się doświadczeniem przeżywania życia zakonnego.

Następne spotkanie odbędzie się w marcu u Ojców Franciszkanów w Koninie.