Bądź na bieżąco

Aktualności

Kino Marianki: "Teraz i w godzinę śmierci"


W najbliższą sobotę 26 października o godz. 18:00 zapraszamy do sali projekcyjnej Muzeum św. o. Stanisława Papczyńskiego przy Sanktuarium na Mariankach na pokaz filmu pt. „Teraz i w godzinę śmierci” oraz na spotkanie z jednym z jego twórców i reżyserów, panem Mariuszem Pilisem.  

 

Prezentacja, tej epickiej opowieści filmowej zainauguruje projekt pod nazwą „Kino Marianki”, dzięki któremu będziemy mogli zapoznawać się z filmami opartymi na chrześcijańskich, katolickich wartościach oraz z twórcami, którzy w dzisiejszych, niełatwych czasach, potrafią te wartości promować.

W 2018 roku film uzyskał nominację w kategorii Best Film na Międzynarodowym Festiwalu Mirabile Dictu w Rzymie, która to nagroda uważana jest za katolickiego Oscara.

Obraz wg scenariusza i w reżyserii panów Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka ukazuje siłę i cuda różańca, których doświadczają zarówno jednostki jak i całe narody. Twórcy filmu, by dotrzeć do najbardziej niezwykłych świadectw przejechali ponad 120 tysięcy kilometrów. Odwiedzili m. in. Filipiny, Nigerię, Stany Zjednoczone, Austrię, Ukrainę, Kazachstan w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: „Czy prawdą jest, że Maryja podczas objawień w Fatimie, zachęcając do odmawiania różańca, podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem?”

”W filmie śledzimy tło historyczne i ważne „różańcowe momenty” w dziejach, ale głównym wyzwaniem jest pokazanie tego, co nadal się dzieje. Poznamy wstrząsające historie – m.in. żołnierza ocalonego w Afganistanie, niezwykłe świadectwo nigeryjskiego biskupa Oliviera Dashe Doema, kobiety cudownie ocalałej z ludobójstwa w Rwandzie…” – mówi  reżyser Mariusz Pilis.

Mariusz Pilis – reżyser, producent telewizyjny i filmowy, były szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, dziennikarz, korespondent wojenny, autor książek i publicysta. Autor ponad 20 filmów dokumentalnych o Kaukazie, Rosji, Ukrainie, Azji Środkowej i Bliskim Wschodzie. Pomysłodawca i pierwszy dyrektor TVP INFO. Współpracownik wielu telewizji, m.in. brytyjskich BBC i Channel4, holenderskiej VPRO, duńskiej TV2, francuskiej ARTE. Zdobywca wielu filmowych nagród, m.in. Nagrody im. Stefana Żeromskiego za rok 2013 przyznanej przez SDP za film „Bunt stadionów”. Jego najważniejsze dzieła to: „Cena prawdy” (2001), „Zapach raju” (2005), „Chechnya: The Dirty War” (2005), „Exit Afghanistan” (2010), „List z Polski” (2010).

Co:
Projekcja filmu „Teraz i w godzinę śmierci” i spotkanie z reżyserem Mariuszem Pilisem

Gdzie:
Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego, sala projekcyjna Muzeum
ul. Ojca Papczyńskiego 6, Góra Kalwaria-Marianki

Kiedy:
sobota, 26.10.2019, godz. 18:00
Wstęp bezpłatny – mile widziana ofiara na pokrycie kosztów licencji

Kontakt:
email:   kino.marianki@papczynski.pl
tel.:      515 866 612


źródło: Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego