Bądź na bieżąco

Aktualności

Kazachstan: uroczystość patronalna w Karagandzie


Dnia 8 grudnia w łączności z wszystkimi marianami na świecie, świętowaliśmy patronalną uroczystość naszego Zgromadzenia – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Pierwszą mszę odprawialiśmy w Karmelu, gdzie również siostry karmelitanki przeżywały święto patronalne swojego klasztoru. Przed południem była jeszcze msza święta w kościele parafialnym.

 

 

Główne uroczystości rozpoczęliśmy Mszą świętą wieczorną o godz. 18.00, której to przewodniczył nasz współbrat arcybiskup Jan Paweł Lenga MIC, ordynariusz diecezji karagandzkiej. W swojej homilii wspomniał między innymi o swojej przynależności do Zgromadzenia i radości z każdego spotkania ze wspólnotą mariańską. Mówił również o tej, która jest naszą Patronką, jako o wzorze życia całkowicie oddanego Boga, a szczególnie w tak trudnej pracy misyjnej. Po homilii wszyscy razem z ojcem biskupem odnowiliśmy śluby zakonne. Na koniec mszy odśpiewaliśmy hymn naszego Zgromadzenia. Nasi parafianie i grupa, która przyszła do nas z s. Moniką  złożyli nam życzenia i drobne podarki.

 

 

Po zakończonej Eucharystii przeszliśmy do naszego domu zakonnego na uroczystą kolację. Biskup podkreślał wielką radość z przebywania we wspólnocie braterskiej i pozwolił również, by umieścić jego zdjęcie na naszej stronie parafialnej www.marianie.kz, jako jednego z marianów pracujących w Kazachstanie. Po kolacji udaliśmy się jeszcze z biskupem na krótkie odwiedziny do sióstr karmelitanek, po czym odwieźliśmy naszego Brata do kurii diecezjalnej.

 

Grzegorz Burdyński MIC