Bądź na bieżąco

Aktualności

Grudziądz: Wizytacja biskupia w parafii Niepokalanego Poczęcia


Raz na pięć lat w każdej parafii odbywa się wizytacja księdza Biskupa. Jej celem jest umocnienie wiary parafian i zapoznanie się biskupa z życiem i funkcjonowaniem wiernych. Dla Parafii Niepokalanego Serca NMP w Grudziądzu ów szczególny czas przypadł na 8 marca. Ksiądz biskup Wiesław Śmigiel - nowy biskup diecezjalny toruński przez cały dzień uczestniczył w życiu parafian "kościoła młodzieżowego". Wizytacja rozpoczęła się od rozmowy z księdzem proboszczem Andrzejem Siejakiem MIC, który następnie towarzyszył biskupowi w poznawaniu całej naszej parafii. Biskup Wiesław odwiedził Szkołę Podstawową nr 5, Dom Pomocy Społecznej, Dom Dziecka, Klasztor Sióstr Elżbietanek oraz prowadzone przez nie przedszkole, a także kaplicę w Wielkich Lniskach.

 

 

Po południu odbyło się także spotkanie z Radą duszpasterską, podczas której Ksiądz Biskup pytał o szczegóły życia parafialnego oraz plany na rozwój poszczególnych wspólnot działających przy naszym kościele.

 


 

Wizytację zwieńczyła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa. W wygłoszonym słowie Bożym zaznaczył, że przyjęta od lat potoczna nazwa "kościół młodzieżowy" jest dla Parafii Niepokalanego Serca NMP swoistym zobowiązaniem, by być wiernym Duchowi Świętemu, który niesie ze sobą młodość ducha. Pasterz Toruński dziękował marianom za ich owocną pracę i dzielenie się charyzmatem i życzył całej wspólnocie wzrastania w wierze.