Bądź na bieżąco

Aktualności

Dziecięce kolędowanie w bazylice licheńskiej


Prawie wszyscy pamiętają, że ulubioną kolędą- pastorałką św. Jana Pawła II była ta zaczynająca się od słów: „Oj Maluśki, Maluśki, Maluśki...” . Śpiewając ją, Ojciec święty układał kolejne zwrotki dopasowując to sytuacji, w jakiej się znajdował. Wzruszał się zaś, kiedy kolędy wykonywały dzieci. W tym duchu w bazylice licheńskiej zorganizowano „dziecięce kolędowanie”.

 
Zaplanowano je na 30 grudnia po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00. Tego dnia dzieci będą miały okazję zaśpiewać ulubione kolędy. Do śpiewania zaproszone są nie tylko dzieci, gdyż najmłodsze z nich mogą być wspierane przez swoich rodziców. Ważne, by wszyscy wychwalali Boga za dar wcielenia Syna Bożego i trwali w ten sposób w radości Bożego Narodzenia. Warto wspomnieć przy tej okazji, że licheńska bazylika kolejny rok cieszy się wystrojem ogromnej szopki bożonarodzeniowej, którą koniecznie trzeba zobaczyć.

Chętni, którzy chcieliby zgłosić swoje dzieci do śpiewania kolęd mogą to zrobić telefonicznie (63 270 81 63), bądź e-mailowo: lichen@lichen.pl