Rekolekcje

 

Rekolekcje o Miłosierdziu Bożym


Zastanawiamy się niejednokrotnie nad tym, co to jest miłosierdzie. Często kojarzy nam się ono ze współczuciem dla biednych, ubogich. W samym polskim słowie miłosierdzie zawarte są dwa inne: miłość i sierdzie, co w języku staropolskim oznacza serce. A więc miłość w sercu. Gdy w pierwszym członie odnajdziemy czasownik miłować, odczytamy zwrot miłować sercem.
 

 

Właśnie tak kocha Bóg: miłuje sercem. Albowiem On sam jest Miłosierdziem, Miłością, która pochyla się nad słabością, ludzką niedolą zarówno tą materialną, jak i duchową. Na ziemi, przez cały czas naszego tutaj pobytu, doznajemy różnych przejawów Bożego Miłosierdzia. Bóg, okazując nam swoją miłość, jednocześnie zaprasza nas słowami: Idź i ty czyń podobnie.     
Aby jednak miłować, umieć przebaczać, być dla innych - sami potrzebujemy zanurzyć się w Boże Miłosierdzie.

Nic bowiem nie jest nam tak potrzebne, jak miłość łaskawa, współczująca, kierująca nas na drogę ku świętości. Patrząc na obraz Miłosiernego Chrystusa, na którym Jego Serce promieniuje łaskami, w głębi duszy możemy usłyszeć te same słowa, które usłyszała św. Siostra Faustyna: Nie lękaj się niczego, Ja jestem zawsze z Tobą (Dz. z. II). Te słowa są zaproszeniem do ufności w nieustanną obecność Boga przy każdym z nas.

Kto wie, może właśnie rekolekcje o Miłosierdziu Bożym są Jego zaproszeniem to tego, abyś Go bardziej pokochał i jeszcze bardziej Mu zaufał…

Jeśli czujesz w sercu potrzebę spotkania z Bogiem, który jest Miłością: po prostu przyjedź, by kochać jak On.

Program:

Kontemplacja i rozważania w oparciu o przygotowane katechezy i wskazane w czasie konferencji fragmenty Pisma Świętego. Codzienna Eucharystia i modlitwa własna. Stała opieka duchowa.&
Sposoby zapisywania na rekolekcje:

• osobiście w Biurze Obsługi Pielgrzyma
• telefonicznie: (63) 270 81 42, (63) 270 81 63 - telefon czynny w godzinach otwarcia
Koszt:

• 150 zł / os. (nocleg i wyżywienie),
• liczba miejsc ograniczona,
• o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.