Bądź na bieżąco

Aktualności

Z Maryją i św. Stanisławem tworzymy piękno świątyni serca


Maj, to miesiąc poświęcony w szczególny sposób Matce Bożej. To także miesiąc różnego rodzaju rocznic i wspomnień. W maju bowiem wspominamy rocznicę urodzin św. Jana Pawła II (18 maja 1920 r.), a także, co szczególnie ważne dla wszystkich marianów, również rocznicę urodzin św. O. Stanisława Papczyńskiego (18 maja 1631 r.) i jego przypadające właśnie 18 maja wspomnienie liturgiczne. Maryjność to szczególna cecha duchowości Założyciela Marianów.
W tym kontekście bardzo ciekawą wydaje się być propozycja rekolekcji organizowanych przez Centrum Formacji Maryjnej w Licheniu. W dniach 12-14 maja zaplanowano bowiem rekolekcje maryjne ze św. Stanisławem Papczyńskim pod hasłem: „Piękno świątyni serca”.

Dla choćby pobieżnych znawców twórczości św. Stanisława nie jest tajemnicą, że do jednych z jego najpopularniejszych dzieł należą: „Mistyczna świątynia Boża” oraz „Wejrzenie w głąb serca”. One wydają się być inspiracją dla tych rekolekcji maryjnych, które będą odbywać się w szczególnym miejscu, jakim jest sanktuarium Matki Bożej w Licheniu Starym.
Jak tworzyć świątynię swojego serca? Co zrobić, by była ona faktycznie piękna? Jak dbać o świątynię, jaką jest każdy człowiek...? Zapewne na te i inne pytania będzie próbował odpowiedzieć ks. Janusz Kumala MIC – kustosz licheńskiego sanktuarium i prowadzący rekolekcje.

Więcej szczegółowych informacji i możliwość zapisania się na rekolekcje pod nr tel. 667 877 788.