Bądź na bieżąco

Aktualności

XXVII Mariańska Piesza Pielgrzymka do Lichenia


7 lipca 2007 r. wyruszy XXVII Mariańska Piesza Pielgrzymka do Lichenia, której hasłem przewodnim będzie „Czynić wszystko z miłości”.

 

W pielgrzymim szlaku towarzyszyć będzie nam postać Sługi Bożego o. Stanisława Papczyńskiego – założyciela Zgromadzenia Księży Marianów. Jego słowa i świadectwo życia, pomogą nam przyjrzeć się naszemu powołaniu do świętości i przygotować się na uroczystości beatyfikacyjne, które odbędą się 16 września 2007 roku w Licheńskim Sanktuarium do którego pielgrzymujemy.

 

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania przez 10 dni! Doświadczenie obecności Boga w drugim człowieku, wspólna modlitwa, rozważanie Ewangelii mogą posłużyć dla wzmocnienia życia wiary, nadziei i miłości. Trudy i niewygody każdy będzie mógł ofiarować Bogu w intencji, którą może nieść w sercu. Dać Panu przez wstawiennictwo Maryi to co możliwe: czas, modlitwę, wysiłek, zmaganie ze sobą – a wziąć Jego łaskę – to cel.

 

Naszą Pielgrzymkę rozpoczniemy 7 lipca w sobotę o godz. 8.00 wspólna Mszą św. pod przewodnictwem o. Prowincjała Pawła Naumowicza MIC, zaś do celu naszej drogi – Sanktuarium Maryjnego w Licheniu dojdziemy 15 lipca ok. godz. 19.00. Dnia następnego w święto Matki Bożej Szkaplerznej (16.07) uczestniczyć będziemy w Mszy św. o godz. 10.00, której przewodniczyć będzie Ks. Kustosz Wiktor Gumienny MIC.

 

Szczegółowe informacje Ks. Andrzej Siejak MIC Tel. 0-517-419-219, e-mail: pielgrzymka@marianie.pl lub Bogdan Owczarek tel. 0-22-734 16 42, 0- 606 836 288, e-mail: bodziogm@wp.pl

 

Do zobaczenia na pielgrzymce
Andrzej Siejak MIC
Przewodnik pielgrzymki