Bądź na bieżąco

Aktualności

Warsztaty liturgiczno - muzyczne w Górze Kalwarii


Większość z nas zna powiedzenie: „kto śpiewa ten dwa razy się modli”. Prawdę mówiąc w przypadku niektórych osób lepiej gdyby poprzestali na "zwykłej" modlitwie bez prób pomnażania wartość swojego wołania do Pana Boga poprzez wydobywania z siebie dźwięków czy melodii. By faktycznie śpiew był ubogaceniem modlitwy i oddawaniem chwały Panu Bogu, w Górze Kalwarii z inicjatywy i pod kierunkiem Siostry Małgorzaty Galik SJE odbędą się 22. Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne.
Idea warsztatów zatytułowanych „Kochaj żyć Eucharystią” jest prosta: zafascynować ludzi, zwłaszcza młodych, i zachęcić do głębokiego przeżywania Eucharystii.

Cała muzyka sakralna, zwłaszcza w liturgii, to Credo, czyli wyznanie wiary przy użyciu dźwięków, stąd warsztaty to nie tylko śpiewanie, ale także uczestnictwo we Mszy świętej, która stoi w centrum każdych warsztatów. Temu będą służyć także konferencje, modlitwa oraz budowanie wspólnoty i dzielenie się wiarą - mówi S. Małgorzata.

Podczas warsztatów, które poprowadzą Leopold Twardowski, Tomasz Cofta i S. Małgorzata Galik SJE, będzie można dowiedzieć się czym jest muzyka liturgiczna, jak należy ją wykonywać oraz w jaki sposób animować śpiew przy parafii; jak włączyć się w dzieło odnowy liturgii, ukazując jej piękno. Uczestnicy warsztatów podejmą pracę nad emisją głosu, dykcją, słuchem muzycznym, poprawnym wykonywaniem śpiewów liturgicznych; odkrywanie piękna muzyki; poznanie piękna liturgii kościelnej.

Warsztaty odbędą się w dniach 23-25 września, koszt 80 zł, zapisy pod tel. 798995882.
Udział może wziąć każdy, komu serce mocniej bije na dźwięk muzyki, nawet jeśli ktoś nigdy nie śpiewał i tego nie próbował.
Zwieńczeniem warsztatów będzie Msza św. i wieczór uwielbienia z muzyczną posługą chóru, który powstanie podczas warsztatów.