Bądź na bieżąco

Aktualności

Warszawa: Wyróżnienie "Feniks" dla PROMIC za książkę G. Weigela "Kruchy porządek"


W dniach 20 – 23 kwietnia 2023 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyły się XXVIII Targi Wydawców Katolickich, w których jak zawsze brało udział Wydawnictwo PROMIC, współzałożyciel Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, organizatora Targów. Jak co roku Wydawnictwo PROMIC przygotowało mnóstwo atrakcji targowych – spotkań, warsztatów i promocji.
Wychodząc naprzeciw potrzebom Czytelników i aktualnym problemom społecznym, Dyrektor Wydawnictwa, Pani Aneta Zbieska, zorganizowała spotkania panelowe, przygotowała liczne atrakcje dla dzieci i zaprosiła naszych autorów oraz cenionych specjalistów, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W stoisku Wydawnictwa można było porozmawiać z księdzem Piotrem Kieniewiczem MIC, który podpisywał swoje książki „Małżeński labirynt” oraz „Panie, Ty wszystko wiesz”.

Ogromną liczbę zainteresowanych zgromadziło niezwykle wartościowe i wzbudzające wielkie emocje spotkanie panelowe z księdzem Edmundem Szaniawskimi MIC, autorem książki „Ukryte działanie szatana”. Było ono poświęcone zagadnieniu: „Jak dziś pokonać szatana? Jak odzyskać pokój ducha?”, a prowadziła je p. Ewa Pietrzak z Radia Warszawa. Temat dotyczący pokus duchowych okazał się niezwykle zajmujący, a spotkanie było wyczekiwaną okazją do rozmowy o poważnych zagrożeniach, ale także codziennych ludzkich lękach i grzechach. Ksiądz dzielił się swoją wiedzą na ten współczesnych metod działania szatana. Opowiadał o przeprowadzaniu egzorcyzmów, pułapkach zastawianych przez złego, a także metodach walki z nim. Padło wiele ważkich i trudnych pytań, zarówno ze strony prowadzącej, jak i Czytelników. Mimo powagi poruszanych spraw nie zabrakło humoru, ciepła i życzliwości, którą gość pragnął w ujmujący sposób podzielić się ze słuchaczami. Rozmowa zakończyła się wspólną modlitwą i błogosławieństwem. 

Lekarz i psychoterapeuta, kolejni zaproszeni goście, z dużym osobistym zaangażowaniem i wielkim wyczuciem mówili o bardzo powszechnym dziś problemie psychicznym dotykającym coraz większy procent populacji. „POKONAJ DEPRESJĘ. Praktyczne sposoby na odnalezienie siły, zdrowia i harmonii duchowej” to tytuł spotkania panelowego dotyczącego choroby często nieuświadamianej i bagatelizowanej, a zbierającej ogromne żniwo zarówno wśród ludzi dorosłych, jak i młodzieży. Z lekarzem Izabelą Górczyńską i psychoterapeutą Robertem Rutkowskim rozmawiała p. Ewa Pietrzak z Radia Warszawa. Specjaliści dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, wyjaśniali jak rozpoznać depresję, jakie są jej pierwsze symptomy, co powinno wzbudzić naszą czujność i skłonić do wizyty u specjalisty. Nie zabrakło również praktycznych informacji dotyczących chociażby sposobów szukania pomocy, metod leczenia depresji czy nawet wskazówek, w jaki sposób uzyskać poradę lekarską.

Wydawnictwo PROMIC jako jedyne na Targach przygotowało też fantastyczne atrakcje dla dzieci. Nasze książki dla młodych i najmłodszych cieszyły się równie dużym zainteresowaniem jak warsztaty naukowe i zajęcia kreatywne. Doświadczenia i zabawy wykorzystujące pomysły zaczerpnięte z książek „Trzask prask! Biblijne eksperymenty naukowe” oraz malowanie buziek i robienie zakładek spodobało się i dzieciom, i rodzicom! Miło było przyglądać się zaciekawionym i radosnym twarzom.

Wszystkie spotkania cieszyły się wielkim zainteresowaniem. To wielka radość i satysfakcja, że nasze książki i poruszane w nich tematy trafiają w oczekiwania i potrzeby Czytelników i stają się przyczynkiem do trudnych, ale potrzebnych rozmów.

Z ogromną radością, dumą i wielką satysfakcją chwalimy się również, że zostaliśmy uhonorowani Wyróżnieniem Stowarzyszenia Wydawców Katolickich "Feniks 2023" w kategorii „Kościół wobec współczesności” za książkę „Kruchy porządek”, której autor, George Weigel, jest jednym z najbardziej wpływowych współczesnych intelektualistów katolickich. Zachęcamy wszystkich, którzy dotychczas nie mieli okazji, do przeczytania tej wartościowej książki!

Moc wrażeń, moc atrakcji i mnóstwo radości, że mogliśmy się spotkać! Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z Wydawnictwem PROMIC podczas przyszłorocznych Targów, na które z utęsknieniem czekamy. Zapraszamy na stronę internetową Wydawnictwa i do księgarń. Do zobaczenia za rok!