Bądź na bieżąco

Aktualności

Warszawa: "Razem Łatwiej" na Stegnach - pomoc dla uzależnionych dziewcząt


Dziś po raz pierwszy Kościół obchodzi Światowy Dzień Ubogich. Nie planując zbieżności wydarzeń, Księża Marianie z warszawskich  Stegien zaprosili do parafii siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny, Dziewicy i Męczennicy. Siostry prowadzą w Siemkach koło Kętrzyna Ośrodek Terapii Uzależnień dla dziewcząt „Razem Łatwiej”. W niemal rodzinnych warunkach uwikłane w spiralę uzależnień młode kobiety podejmują walkę o wolność od nałogu. Terapia nie ma sensu, gdy człowiek sam nie chce walczyć, jeśli jednak podejmie decyzję, że pragnie się z nałogu uwolnić – ma szansę wygrać, jeśli tylko otrzyma profesjonalną pomoc.

Terapia prowadzona jest w małej grupie, liczącej około 10 osób. Badania dowodzą, że w takich warunkach oddziaływanie terapeutyczne jest najbardziej skuteczne. Siostry powtarzają: „Nie ważne jak nisko upadłaś, zawsze możesz zmienić swoje życie na lepsze”. Uważają, że w atmosferze przyjaźni, wzajemnego zrozumienia, akceptacji i zaufania, razem z Bogiem i drugim człowiekiem łatwiej wyjść z nałogu.

Na koniec każdej Mszy św. Siostry, po krótkim przedstawieniu swojej pracy, prosiły obecnych o wsparcie modlitwą. Ich ośrodek utrzymuje się tylko dzięki Opatrzności Bożej – z ofiarności ludzi dobrej woli i środków wypracowanych przez jego mieszkańców. Dlatego prosiły również i dziś, by – jeśli ktoś chce i może – wesprzeć dzieło, które służy najuboższym, bo odartym z wewnętrznej wolności.

 


 

Kontakt do Ośrodka Terapii Uzależnień dla dziewcząt „Razem łatwiej” można znaleźć w internecie.