Bądź na bieżąco

Aktualności

Warszawa-Praga: polsko-litewskie świętowanie


W święto bł. Jerzego Matulewicza liczni parafianie z Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes oraz zaproszeni goście zgromadzili się na uroczystej mszy świętej o 18.30, której przewodniczył ks. Paweł Śmierzchalski. Kaznodzieja wskazał na najważniejsze rysy duchowości Odnowiciela Zakonu oraz przybliżył jego działalność charytatywno-wychowawczą w Warszawie. Dalsze świętowanie w domu zakonnym było okazją do spotkania się członków Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej  Oddziału Warszawskiego na czele z panią wiceprezes prof. dr hab. Janiną Marciak-Kozłowską oraz radnych dzielnicy Praga Północ, a także studentów z Litwy, mieszkających w Warszawie.  

 

Gościem honorowym był senior-jubilat ks. Zygmunt Stolarczyk, który podzielił się swoim osobistym świadectwem posługi kapłańskiej na Pradze oraz przywołał postaci marianów, którzy prowadzili duszpasterstwo dla Litwinów w Warszawie.  

 

Dziękczynienie za dar bł. Jerzego dopełniła modlitwa o kanonizację w Izbie Pamięci, która jest zlokalizowana w murach praskiego domu zakonnego, a w której to zostały wyeksponowane rzeczy należące do biskupa wileńskiego. 

 

Paweł Śmierzchalski MIC