Bądź na bieżąco

Aktualności

Warszawa: Jubileusz 35 lat działalności Wydawnictwa Księży Marianów PROMIC


15 listopada 2022 r. mieliśmy ogromną radość i przyjemność świętować Jubileusz 35-lecia istnienia z naszymi gośćmi i przyjaciółmi. Spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii sprawowanej przez kilkunastu księży związanych z Wydawnictwem na różne sposoby - autorów, cenzorów, dawnych i obecnych członków Rady Programowej, oraz byłych dyrektorów Wydawnictwa. Liturgii przewodniczył przełożony Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów, ks. Tomasz Nowaczek MIC.
Po Mszy św. świętowanie jubileuszu było kontynuowane przy posiłku i piosence religijnej, wykonywanej przez ks. Piotra Pieczewskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli Wydawnictwu PROMIC w tym wyjątkowym dniu – pracownikom, współpracownikom, autorom i tłumaczom, przedstawicielom mediów, drukarni i hurtowni, fundacji i stowarzyszeń, księgarń oraz Księżom Marianom – to ich dziełem, szerzącym misję Zgromadzenia, jak podkreślił w swoim wystąpieniu Prezes Spółki PROMIC ks. Prowincjał dr Tomasz Nowaczek, jest Wydawnictwo.

W szczególny sposób dziękujemy Panu Pawłowi Sałkowi, Ministrowi w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, oraz Księdzu Zbigniewowi Krasowi, Kapelanowi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, za przybycie, serdeczne słowa i prezent – kopię ikony „Przyjaźń” – dar Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dla Wydawnictwa PROMIC przekazany na ręce Dyrektor Wydawnictwa, Pani Anety Zbieskiej. W podziękowaniu, ks. Prowincjał przekazał Panu Prezydentowi RP - za pośrednictwem Pana Min. Pawła Sałka - faksymile dzieła św. Stanisława Papczyńskiego "Templum Dei Misticum".

35 lat istnienia na rynku to olbrzymi sukces, ale także wielki wkład pracy przekładający się na setki wydanych tytułów, przebogatą i różnorodną ofertę skierowaną do czytelników w każdym wieku, to dziesiątki targów i spotkań, to trud, owocujący miejscem w zaszczytnej czołówce najbardziej znaczących i cenionych wydawnictw katolickich w kraju.

Uroczystość była również znakomitą okazją do rozmów, osobistych podziękowań oraz spędzenia choćby kilku godzin z osobami, które razem z zespołem Wydawnictwa pozwalają nam oddawać do rąk naszych Czytelników mądre, wartościowe i pięknie wydane książki. „Kto czyta książki, żyje podwójnie” – dziękujemy, że możemy dawać innym tę szansę!