Bądź na bieżąco

Aktualności

Walsingham, GB: 13. Narodowa Pielgrzymka Apostołów Bożego Miłosierdzia


W sobotę 3 czerwca br. w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham odbyła się 13. Narodowa Pielgrzymka czcicieli Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymka, która wpisała się już na stałe w program działalności pastoralnej sanktuarium zorganizowana została przez prowadzony w Londynie przez księży marianów Apostolat Bożego Miłosierdzia i zgromadziła ponad 500 czcicieli Bożego Miłosierdzia z całej Anglii.
W tym roku punktem wyjścia do wspólnej refleksji była przypowieść o miłosiernym Ojcu (Łk 15, 11-32), której sens i znaczenie dla życia współczesnego Kościoła wyjaśnił w swej konferencji dyrektor Apostolatu Bożego Miłosierdzia w Wielkiej Brytanii ks. dr. Łukasz Mazurek MIC, który wygłosił również homilię podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 12:00. Eucharystii przewodniczył znany promotor orędzia Miłosierdzia w Wielkiej Brytanii ks. Andrew Chamiec-Jaxa, który wyraził ogromną radość z faktu zorganizowania kolejnej już pielgrzymki czcicieli Bożego miłosierdzia, które – jak zauważył we wprowadzeniu do Liturgii – jest szczególnie ważne w życiu tak wielokulturowego społeczeństwa brytyjskiego.

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Walsingham nazywane jest także Angielskim Nazaretem. Wzbudzało ono zachwyt takich pielgrzymów jak na przykład Erazm z Rotterdamu, który był pod ogromnym wrażeniem niesłychanego wówczas bogactwa Sanktuarium, które dzisiaj na nowo przeżywa swój renesans i gromadzi co raz większą liczbę pielgrzymów, do których 13 lat temu dołączyli czciciele Bożego Miłosierdzia.