Bądź na bieżąco

Aktualności

Walsingham: 14. Narodowa Pielgrzymka Apostołów Bożego Miłosierdzia


W sobotę 1 czerwca br. w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham odbyła się 14. Narodowa Pielgrzymka czcicieli Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymka, która wpisała się już na stałe w program działalności pastoralnej sanktuarium zorganizowana została przez prowadzony w Londynie przez księży marianów Apostolat Bożego Miłosierdzia i zgromadziła czcicieli Bożego Miłosierdzia z całej Wielkiej Brytanii.

W tym roku punktem wyjścia do wspólnej refleksji była pełna żywej wiary postawa Maryi w chwili Zwiastowania (Łk 1, 26-38). Wartość i wagę tej postawy do której naśladowania jesteśmy wszyscy zaproszeni ukazał w swej konferencji dyrektor Apostolatu Bożego Miłosierdzia w Wielkiej Brytanii ks. dr Łukasz Mazurek MIC. Natomiast nowy rektor Sanktuarium ks. dr Robert P Billing wygłosił Słowo Boże podczas uroczystej Eucharystii o godz. 12:00, zachęcając do odwagi w wwyznawaniu wiary aż po męczeństwo.

The Catholic National Shrine and Basilica of Our Lady, at Walsingham nazywane jest także Angielskim Nazaretem. Już w XII wieku było jedną z czterech głównych świątyń chrześcijaństwa o takiej sławie jak Rzym, Jerozolima czy Compostella, dlatego też pielgrzymi gromadzili się tutaj tysiącami, tak że stało się wówczas najważniejszym sanktuarium maryjnym na świecie. Wzbudzało ono zachwyt takich pielgrzymów jak na przykład Erazm z Rotterdamu, który był pod ogromnym wrażeniem niesłychanego wówczas bogactwa Sanktuarium, które dzisiaj na nowo przeżywa swój renesans i gromadzi co raz większą liczbę pielgrzymów, do których 14 lat temu dołączyli czciciele Bożego Miłosierdzia.