Bądź na bieżąco

Aktualności

Uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego


Jak każdego roku, blisko rocznicy urodzin założyciela Zgromadzenia Księży Marianów (18 maja) wspólnota duchowych synów św. O. Stanisława wraz z czcicielami i sympatykami Apostoła Mazowsza zbierze się przy jego grobie na Mariankach w Górze Kalwarii. Tek urodzony w 1631 r. czciciel Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej i Orędownik umierających oraz dusz w czyśćcu cierpiących nadal ma wiele do powiedzenia i przekazania współczesnemu człowiekowi. 
Mariankowe spotkanie rozpoczęło się już 19 maja, kiedy to do Góry Kalwarii przybyły grupy młodzieży z parafii prowadzonych przez Księży Marianów oraz tych, którzy z różnych powodów w takich spotkaniach brali już udział w minionych latach. Zarówno w piątek jak i sobotę młodzi ludzie uczestniczyli w konferencjach, prezentacjach, spotkaniach i koncertach zorganizowanych przez Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań Księży Marianów. Swoimi świadectwami oraz umiejętnościami podzielili się między innymi: Marcin Kwaśny, Michał Król, Anatom oraz Maja i Krzysztof Sowińscy. Zaplanowano także czas na wspólną Eucharystię, adorację Najświętszego Sakramentu oraz stworzono możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

Główne uroczystości zaplanowano na niedzielę 21 maja. W "Wieczerniku", o godz. 11.00 swoją najnowsza książkę pt. "Zbuduj Bogu świątynię. Rekolekcje z Mistyczną świątynią Boga, św. Stanisława Papczyńskiego" zaprezentuje ks. Paweł Naumowicz - kustosz sanktuarium św. Stanisława na Mariankach.
O godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia, której będzie przewodniczył ks. Eugeniusz Zarzeczny - Prowincjał Księży Marianów, a po niej przyjdzie czas na wspólną agapę. 

Na te uroczystości i wspólne świętowanie zapraszają Księża Marianie