Bądź na bieżąco

Aktualności

Marianki: Bądź Najlepszą Towarzyszką


Księga Rodzaju podając fakt stworzenia kobiety określa, że w jej osobie Bóg stworzył odpowiednią dla mężczyzny pomoc (por. Rdz 2,18). Tekst hebrajski na określenie kobiety w kontekście tej odpowiedniej pomocy używa zwrotu: „ezer kenegdo”. Znaczenie tego terminu jest jednak głębsze.
W kilku miejscach Biblia na określenie działania samego Boga jako Wybawcy używa właśnie terminu „Ezer”. To ktoś, kto jest zawsze blisko i na kogo zawsze można liczyć. Słowo „kenegdo” oznacza zaś kogoś kto stoi obok lub naprzeciwko. Kobieta zatem stworzona przez Boga jako pomoc jest kimś kto zawsze jest blisko i na dodatek zawsze można na nią liczyć. To taka „Najlepsza towarzyszka”. Bóg stwarzając Ewę jako ezer kenegdo przy Adamie powiedział do tych dwojga „człowiek”.

Właśnie w nawiązaniu do tej misji, roli i realizacji posłania Bożego Akademia Rozwoju Talentów organizuje spotkania dla kobiet. Spotkania są zaproszeniem do zgłębiania piękna kobiecości według Bożego zamysłu i odkrywania skarbu złożonego w sercu kobiety.

Najbliższe takie spotkanie odbędzie się 15 grudnia (w czwartek) o godz. 20.00 w sali kinowej przy Muzeum św. O. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii. Planowane są comiesięczne spotkania. 

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, a zapisy można zgłaszać na:
www.RozwijajTalenty.pl