Bądź na bieżąco

Aktualności

Prezydent Andrzej Duda w Mariańskim Porzeczu


To była wyjątkowa Niedziela Palmowa w parafii Goźlin. W zabytkowym, drewnianym kościele w Mariańskim Porzeczu, we mszy świętej, uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda, któremu towarzyszyła małżonka Agata Kornhauser-Duda.
Jak zaznacza proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu, ks. Jan Krajewski MIC, nie była to pierwsza wizyta pary prezydenckiej w pięknym, zabytkowym kościele w Mariańskim Porzeczu.

– Pan prezydent już kolejny raz jest w naszej świątyni. Uczestnicy mszy świętej oficjalnie dowiedzieli się o przybyciu prezydenta podczas ogłoszeń. Za każdym razem, pan prezydent nie chce być wcześniej witany. Chce być normalnym uczestnikiem Liturgii – podkreśla ks. Jan Krajewski. Duchowny dodaje, że w związku z tym, że to była kolejna wizyta głowy państwa w parafii, postanowił poprosić prezydenta o zrobienie wspólnego zdjęcia z wiernymi przed kościołem. Para prezydencka wyraziła zgodę. Gdy wszyscy wyszli przed świątynię, prezydenta i jego małżonkę oblegli parafianie, a część uczestników nabożeństwa uwieczniała tę chwilę, robiąc zdjęcia. 

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda są częstymi gośćmi w powiecie garwolińskim. Para prezydencka wyjątkowo upodobała sobie ośrodek w Rudzie Tarnowskiej w gminie Wilga. Stąd już niedaleko do Mariańskiego Porzecza. W niedzielę 25 marca prezydent przyjechał do zabytkowego kościoła z palmą, którą, jak poinformował na Tweeterze, nabył w rejonie Łaskarzewa.
W Niedzielę Palmową, w kościele w Mariańskim Porzeczu, pojawiły się między innymi piękne palmy wykonane przez dzieci. – Tradycyjnie, szkoła w Mariańskim Porzeczu przygotowała dla kapłanów do kościoła małe palmy, a szkoła w Kępie Celejowskiej od kilku lat przysyła nam palmę o wysokości nawet ponad 3 metrów. Te palmy będą dalej przy grobie Pana Jezusa – mówi ks. Jan Krajewski.

Para prezydencka otrzymała tej niedzieli album o zabytkowym kościele w Mariańskim Porzeczu. Wyjątkowy upominek od parafii Goźlin wzbudził duże zainteresowanie prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy.