Bądź na bieżąco

Aktualności

Praha, CZ: Odpusty na Hostivaři


Przełom sierpnia i września to w naszych mariańskich parafiach w czeskiej Pradze, czas świętowania, czas odpustów parafialnych. W niedzielę 28 sierpnia wspominaliśmy męczeńska śmierć św. Jana Chrzciciela, który jest patronem kościoła na Hostivarze, a w minioną niedzielę – 11 września, uroczyście obchodziliśmy odpust w kościele  p.w Narodzenia NMP w Zabiehlicach.
W niedzielę 28 sierpnia wspominaliśmy męczeńska śmierć św. Jana Chrzciciela, który jest patronem kościoła na Hostivarze, a w minioną niedzielę – 11 września, uroczyście obchodziliśmy odpust w kościele  p.w Narodzenia NMP w Zabiehlicach.
Wspólnie z naszymi parafianami staraliśmy się pięknie przeżyć ten czas. My jako duszpasterze zadbaliśmy o przeżycia duchowe podczas uroczystych mszy świętych, a nasi parafianie postarali się o coś dla ciała. Były więc wspólne zabawy, tradycyjny czeski poczęstunek i rozmowy o mijających już wakacjach i o pracy jaka czeka nas wszystkich w nowym roku duszpasterskim i katechetycznym. Do refleksji  nad upływającym nieubłaganie czasem zainspirował nas spektakl teatralny pt. „Budzik”, który wspólnie oglądaliśmy na zakończenie odpustu w Zabiehlicach. Każdy mógł zadać sobie pytanie jak przeżywa dany przez Boga czas? Czy dobrze jest w życiu spieszyć się i biec czy lepiej iść przez życie powoli? Nam ten piękny  czas upłynął szybko, za szybko...