Bądź na bieżąco

Aktualności

Poświąteczny ruch na Marymoncie


Czas Świąt Wielkanocnych minął i chociaż trwamy w radości liturgicznej tego okresu to w życiu codziennym wydaje się, że nastąpiło pewne rozluźnienie. Jest to tylko pozorne wrażenie bo w niektórych parafiach właśnie w tym okresie organizowane są różnego rodzaju akcje, spotkania i rekolekcje. Nie inaczej jest w mariańskiej parafii na warszawskim Marymoncie, gdzie w najbliższym czasie sporo będzie się działo.
Związana z mariańską parafią pw. Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie Wspólnota „Przymierze Miłosierdzia” proponuje w najbliższych dniach bardzo ciekawe inicjatywy.

Pierwsza to nocne czuwanie, jakie odbędzie się z 21 na 22 kwietnia pod hasłem „On jest”. Myślą przewodnią tego czuwania są słowa z Psalmu 27: „Nabierz odwagi i oczekuj Pana”. Czuwanie rozpocznie się 21 kwietnia o godz. 19, a zakończy następnego dnia o 6 rano. Cel, jaki wyznaczają sobie organizatorzy zawiera się w krótkich stwierdzeniach: „Chcemy dać się ożywić Temu, który przynosi nowe rzeczy do naszego życia. Niech dosięgnie nas Jego łaska, abyśmy mogli odpoczywać w cieniu Jego Obecności. Chcemy się z Nim spotkać tak po prostu, w miejscu naszego życia i usłyszeć Jego głos”.

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/PrzymierzeMilosierdziaWarszawa

Druga to jednodniowe rekolekcje dla małżeństw. Jest to spotkanie w formie warsztatowej. Organizatorzy zachęcają: „Nasyceni Bożą Łaską, chcielibyśmy zaprosić Was do trzeciego warsztatu małżeńskiego! Warsztaty odbędą się 22.04.2023, przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski, ul. Gdańska 6a, w Warszawie. Plan jak zwykle intensywny i nasycony treściami oraz świadectwami, które będą głosić ksiądz i małżeństwa z Przymierza Miłosierdzia".
Zgłoszenia na adres: zapisy@rekolekcjemalzenskie.pl (wraz z informacją o składzie osobowym, w jakim planujecie przybyć).
Koszt: 95 zł (w tym obiad dla pary, przekąski, opieka dla dzieci, koszt materiałów)
Zachęcamy również, jeżeli macie znajome pary małżeńskie, którym nasze warsztaty mogłyby wnieść dobro, byście zaprosili je do udziału!
Małżeństwa ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.

Więcej informacji na stronie: https://www.parafia-marymont.pl/iii-warsztaty-dla-malzenstw/

Może warto dać się poprowadzić zmartwychwstałemu Panu i skorzystać z tych propozycji.