Bądź na bieżąco

Aktualności

Poczuć smak Lizbony


Co kilka lat na Światowe Dni Młodzieży, w różne części świata, pielgrzymują dziesiątki, a nawet setki tysięcy młodych ludzi. Przed spotkaniem z rówieśnikami z innych kontynentów czy krajów przeszkodą są odległości, brak funduszy, czy wszechobecny brak czasu. Dla tych, którzy jednak pomimo różnych przeszkód bardzo pragną zasmakować klimatu Światowych Dni Młodzieży przed spotkaniem w Lizbonie, Mariańskie Duszpasterstwo Powołań ma konkretną propozycję.
Na Warszawskim Marymoncie, w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, którą prowadzą Księża Marianie, 15 kwietnia br. zorganizowano spotkanie młodzieży z mariańskich parafii oraz dekanatu Żoliborz. Rozpocznie się ono o godz. 14.30 zawiązaniem wspólnoty. O godz. 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył bp. Rafał Markowski, a po niej będzie okazja do uwielbienia Boga do godz. 20.00.

Spotkanie zorganizowano w ramach przygotowań do 37. Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, jakie odbędą się w dniach 1-6 sierpnia w Lizbonie. Ich hasłem są słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Jak podaje ks. Michał Garbecki MIC - jeden z organizatorów spotkania - na Marymoncie na uczestników czeka między innymi: katecheza o Maryi, świadectwo Marcina Gomółki – przedsiębiorcy, który z żona prowadzi bloga: poczatekwiecznosci.pl. Uwielbienie poprowadzi wspólnota Przystanek Jezus dzieląca się od wielu lat wiarą z młodymi na koncertach "Przystanek Woodstock" i "Pol’and’Rock". Będzie okazja do sakramentu pojednania, a wieczorem agapa i zabawa z wodzirejem - dodaje ks. Michał. 

Więcej informacji można uzyskać u ks. Michała Garbeckiego MIC, tel.: 501 650 750