Bądź na bieżąco

Aktualności

Odnowienie ślubów w Wikariacie Kameruńskim


22 sierpnia jest dniem w którym nasi Afrykańscy współbracia z Kamerunu i Rwandy odnawiają swoje śluby zakonne. W tym roku w naszych trzech misjach, Atok, Ngoya i Minkama śluby odnowiło 12 współbraci: 6 z Kamerunu i 6 z Rwandy.
W misji Minkama odnowienia profesji zakonnej współbracia dokonali  w czasie porannej Mszy świętej. We mszy św. uczestniczyło ponad sto osób młodzieży, która przeżywa już od siedmiu tygodni na naszej misji „Wakacje z Bogiem”. Mszy św. przewodniczył i przyjął odnowienie ślubów ks. Krzysztof Pazio MIC, homilie wygłosił ks. Grzegorz Myłek MIC. Po Mszy św. był czas na wspólne śniadanie z młodzieżą. W misji Atok, śluby przyjął ks. Franciszek Filipiec MIC a w Ngoya ks. Cyryl Bounoungou MIC. W Ngoya jest również spotkanie dla kandydatów, którzy w tym roku pragną wstąpić do naszego zgromadzenia. Prośbę o przyjęcie do postulatu złożyło 7 osób. Ich podania  zostaną rozpatrzone podczas posiedzenia  Rady Wikariatu na początku września. W tym roku ze względu na czas pandemii Covid 19 i zamknięte granice, kandydaci z Kamerunu będą odbywać nowicjat w naszej misji Atok. Dotychczas mieli wspólny nowicjat w Rwandzie z tamtejszymi kandydatami.  Rozpoczęcie formacji jest przewidziane na 28 września.
W czasie porannej Mszy świętej dziękowaliśmy Bogu za dar powołań do naszego Zgromadzenia i prosiliśmy o dar wytrwania w powołaniu dla tych, którzy są już na drodze życia zakonnego.