Bądź na bieżąco

Aktualności

Nieposkromione lwy. Premiera filmu o misji w Kamerunie


"Nieposkromione lwy" przenosi nas do 1999 roku, kiedy to misjonarze ze Zgromadzenia Księży Marianów odpowiedzieli na zaproszenie bp. Jana Ozgi i rozpoczęli swoją misję w Kamerunie. Od tego czasu, przez 25 lat, misjonarze nie tylko głoszą Ewangelię, ale także niosą pomoc humanitarną, zmieniając życie mieszkańców afrykańskiej ziemi.
Film jest bogatym świadectwem codziennego życia w Kamerunie. Pokazuje, jak wiele udało się osiągnąć przez te lata – nie tylko na polu duchowym, ale także materialnym. Dokument zawiera unikalne wypowiedzi wiernych, którzy dzielą się swoimi przeżyciami i opowiadają o wpływie, jaki misjonarze wywarli na ich życie. Przez pryzmat ich historii widzimy, jak pomoc duchowa i charytatywna misjonarzy zmieniała rzeczywistość lokalnych społeczności.

Widzowie mają okazję zobaczyć codzienną posługę misjonarzy, ich wyzwania oraz radości, których źródłem jest m.in. zespół piłkarski FC Pazio, założony przez miejscową młodzież i nazwany na cześć ks. Krzysztofa Pazio MIC, przełożonego lokalnej wspólnoty marianów. To właśnie poprzez takie inicjatywy misjonarze zbliżają się do ludzi, dzieląc ich pasje i troski.

Misjonarze nierzadko muszą stawiać czoła licznym zagrożeniom, w tym ze strony lokalnych czarowników, niewiary, uzależnień czy wszechobecnej nędzy. "Nieposkromione lwy" pokazuje ich codzienną walkę o dobro powierzonych sobie ludzi. Film jest inspirującym świadectwem siły wiary, współczucia i determinacji w działaniu, które mogą stanowić wzór dla nas wszystkich.


Jak tytułowe lwy, misjonarze nie poddają się i każdego dnia ukazują Boże Miłosierdzie, pokonując wszelkie trudności w imię dobra.

"Nieposkromione lwy" to film, który z pewnością zainspiruje do refleksji nad wartością pomagania innym i pokonywania przeciwności. Serdecznie zapraszamy do oglądania tego niezwykłego i wzruszającego dzieła.

Obecnie Zgromadzenie Księży Marianów na terenie Kamerunu posługuje w 3 placówkach: Ngoya, Minkama i Atoku, gdzie znajduje się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.  
Pracuje tu 8 księży i brat zakonny. W formacji jest natomiast 6 postulantów, 4 nowicjuszy i 16 kleryków.

Obejrzyj film tutaj: https://youtu.be/7-9csd9G5sA