Bądź na bieżąco

Aktualności

Mariańska Wspólnota Młodych w Licheniu


W miniony weekend (24-26 listopada), do licheńskiego Sanktuarium Maryjnego przyjechali na Dni Skupienia młodzi ludzie z polskich parafii mariańskich. W spotkaniu uczestniczyło 21 osób.

Organizatorami pierwszych Dni Skupienia w Licheniu byli księża z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań. Jak informuje ks. Tadeusz Stryczek, marianin, Prowincjalny Duszpasterz Młodzieży i Powołań, tematem wiodącym spotkania było Królestwo Boże. –„Na podstawie wielu przypowieści, m.in. o ziarnku gorczycy rozważaliśmy, jak można w życiu codziennym odnaleźć Królestwo Boże” – mówił ks. Stryczek. Każdego dnia uczestnicy spotkania brali udział w dwóch konferencjach, mieli czas na medytacje indywidualne, spowiedź, adorację Najświętszego Sakramentu.

Uczestnicy licheńskiego spotkania należą do powołanej w 1998 roku Mariańskiej Wspólnoty Młodych. Uczą się w szkołach średnich albo są już studentami. Mieszkają w parafiach prowadzonych w Polsce przez Zgromadzenie Księży Marianów. –„Tworząc ten zespół chcieliśmy pokazać młodzieży Kościół jako instytucję, a także stworzyć im szansę wewnętrznego rozwoju” – tłumaczył ks. Stryczek. Dlatego w ramach Wspólnoty prowadzone są warsztaty teatralne oraz komunikacji. Młodzież poznaje też tajniki pantomimy potrzebne do ewangelizacji. Potem, głosząc rekolekcje, grupa objeżdża różne parafie i wspólnoty diecezjalne. Jak zaznaczył ks. Stryczek – cała wspólnota wiąże z Licheniem plany na przyszłość. Szczegółów marianin nie chciał jednak zdradzić.

 

Biuro Prasowe Sanktuarium