Bądź na bieżąco

Aktualności

Marianki: Zaproszenie na Drugą Noc Modlitw


W najbliższy piątek, 22 kwietnia, zapraszamy do Wieczernika na Drugą noc modlitw (pierwsza była 23 lutego) za Polskę, w intencji naszej Ojczyzny, pokoju w Ukrainie i na całym świecie. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Będzie czas na modlitwę indywidualną i cichą adorację. O północy przewidziana jest Msza św., a po niej cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy nasze czuwanie o godz. 2.00.

Noc modlitw za Polskę jest inicjatywą polegającą na nocnym czuwaniu modlitewnym w intencji błogosławieństwa Bożego dla naszej Ojczyzny i narodu polskiego. W ramach czuwania, oprócz Apelu Jasnogórskiego i Adoracji Najświętszego Sakramentu, przewidziana jest Msza święta oraz wspólna modlitwa różańcowa.

„Narodziliśmy się nie dla samych siebie, lecz dla ojczyzny. Nie jest obywatelem państwa ten, kto żyje tylko dla siebie, chociaż z trudem da się powiedzieć o kimś, że żyje dla siebie, jeśli nie żyje dla nikogo innego. […] Prawdziwych mężczyzn nam potrzeba, a nie nicponi, nie mętów społecznych. Dajcie ojczyźnie Polaków, nie pachołków, to jest dajcie ludzi silnych, odważnych, zdolnych do wielkich wysiłków, zaprawionych do walki, przygotowanych do brania udziału w naradach. Tego, abyś i ty był taki, oczekuje i domaga się ojczyzna“ – pisał św. o. Stanisław Papczyński.

Serdecznie zapraszamy!