Bądź na bieżąco

Aktualności

Marianie 1670-1788 - książka warta zainteresowania


Książka ks. dr. Jana Kosmowskiego „Marianie w latach 1670-1788. Od pustelni do ewangelizacji”  to lektura, którą powinien przeczytać każdy... to lektura, która powinna być w każdej bibliotece…to lektura, która może być pięknym prezentem na różne okazje…
Jest ona znakomitym, rzetelnym i przebogatym źródłem wiedzy o Zgromadzeniu Księży Marianów. Opowiada o początkach i dziejach pierwszego rodzimego zakonu, który powstał na ziemiach polskich w XVII wieku. Pasjonująca literacko zawiera mnóstwo ciekawych faktów historycznych, wiele z nich przywołanych po raz pierwszy, a jej przesłanie, jak pisma Ojca Założyciela zakonu św. Stanisława Papczyńskiego, jest niezwykle aktualne.
Bóg, powierzając Ojcu Stanisławowi misję powołania zakonu, nakazał marianom podjęcie żarliwej modlitwy za dusze cierpiące w czyśćcu, włączenie się w duszpasterstwo parafialne, podjęcie nauczania prawd wiary wśród ludu, oświecanie młodzieży. Te wyzwania przyjmują i realizują kolejne pokolenia wiernych woli Bożej księży i braci, stale znajdując inspirację w Misterium Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Ks. dr Jan Kosmowski MIC jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Od lat dokłada starań, by zachować pamięć o historii Zgromadzenia Księży Marianów, porządkując archiwum Prowincji Polskiej, uczestnicząc w procesach beatyfikacyjnych mariańskich kandydatów na ołtarze, pisząc książki. Jest autorem licznych publikacji dotyczących Zgromadzenia.


Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem także bezpłatnie tej niezwykle wartościowej książki proszę o kontakt bezpośrednio:

Aneta Zbieska
Dyrektor Wydawnictwa Księży Marianów Promic
Tel. 667 501 057
Email: anetazbieska@wydawnictwo.pl; dyrektor@wydawnictwo.pl