Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń: Zaproszenie dla Dziadków i Osób Starszych


Nie jest dla nikogo tajemnicą, że zdecydowana większość pielgrzymów, którzy odwiedzają Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej to osoby starsze. Często przyjeżdżają Lichenia bo pamiętają czas, kiedy w nie było tam ogromnej bazyliki, a wszystko odbywało się w maleńkim kościele św. Doroty, gdzie znajdował się Obraz Licheńskiej Pani i Królowej. Dzięki ich ofiarom i modlitwom Sanktuarium się rozwinęło i wypiękniało. Przyjeżdżają więc jak do siebie.

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych zaplanowano na niedzielę 24 lipca br. Głównym punktem spotkania będzie oczywiście uroczysta Eucharystia sprawowana w bazylice licheńskiej przed łaskami słynącym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski, o godz. 12.00. Na jej zakończenie wszystkim Dziadkom i Osobom Starszym zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo.

Tego dnia dla Seniorów zostaną otwarte apartamenty papieskie, w których dwie noce w 1999 roku spędził św. Jan Paweł II. Z przewodnikiem będzie można zwiedzić Sanktuarium, a także licheńskie Muzeum im. Ks. Józefa Jarzębowskiego oraz wjechać windą na wieżę, gdzie znajduje się punkt widokowy. Seniorzy będą mieli także możliwość pomodlić się wspólnie w intencji swoich dzieci. Modlitwa Różańcowa rozpocznie się o godz. 11.15 w nawie głównej bazyliki.

Od godz. 14.00, na placu przy Domu Pielgrzyma „Betlejem”, przy tzw. nowej dzwonnicy, rozpocznie się spotkanie pod hasłem: „Wspólnie i radośnie”. Zaplanowano tam festiwal ciast, prezentację Klubów Seniora oraz "Śpiewane życzenia".

Na wszystkich Dziadków oraz Osoby Starsze czeka zatem wiele atrakcji, na które zapraszają Księża Marianie z Lichenia.

Więcej szczegółowych informacji na stronie:
https://www.lichen.pl/zaproszenie-do-lichenia-na-dzien-wdziecznosci-rodzicom-i-dziadkom-24-lipca-2022-r/