Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń: w drodze na Lednicę (zaproszenie)


Mariańska Wspólnota Młodych (MWM) poprowadzi w najbliższy piątek (5 czerwca) modlitewne spotkanie w licheńskim Sanktuarium pod hasłem „W drodze na Lednicę”. Jest to inicjatywa organizowana przez księży z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów, mająca na celu duchowe przygotowanie młodzieży zmierzającej na całonocne czuwanie na Polach Lednickich.

 

„Zapraszamy wszystkie grupy, które zmierzają na Lednicę i które zatrzymują się w Licheniu bądź w okolicach na piątkowy wieczór. Zaczynamy o 18.30 nabożeństwem pokutnym” – powiedział ks. Tomasz Sekulski MIC, mariański duszpasterz młodzieży.

 

 

Jak wyjaśnił duchowny, często trudno jest młodym ludziom skorzystać z sakramentu pojednania nad jeziorem Lednickim ze względu na ogromne rzesze ludzi pragnących w tym samym czasie wyspowiadać się. Dlatego w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, w spokoju i po ówczesnym odpowiednim przygotowaniu, istnieje taka możliwość dzień wcześniej.

 

O godz. 19.00 planowana jest uroczysta Msza św. sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Tuż po jej zakończeniu, ok. godz. 20.00, wszyscy udadzą się przed dzwonnicę, gdzie Mariańska Wspólnota Młodych zaprezentuje specjalnie przygotowany program ewangelizacyjny. Na zakończenie dnia osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w Apelu Maryjnym oraz procesji ze świecami na placu przed bazyliką o godz. 21.00.

 

Robert Adamczyk

Biuro Prasowe Sanktuarium