Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń: W drodze na Lednicę


Tańcem i śpiewem wielbili Boga młodzi ludzie, którzy w piątek, 01.06, spotkali się w Licheniu w ramach wydarzenia „W drodze na Lednicę”. 
„W drodze na Lednicę” – to hasło spotkania organizowanego przez mariańskie Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań w dniu poprzedzającym spotkanie młodzieży na polach lednickich.

Od godz. 18.30 młodzież mogła skorzystać z sakramentu pokuty, by pół godziny później móc w pełni uczestniczyć w Eucharystii przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

Po zakończeniu Mszy św., w kaplicy Całunu Turyńskiego rozpoczęło się modlitewne czuwanie, które wspólnie animowały: „Ekipa dla Jezusa” oraz młodzież, która latem będzie pomagała Duszpasterstwu Młodzieży i Powołań w ewangelizowaniu wiernych przybywających do licheńskiego Sanktuarium.

Godzinne spotkanie upłynęło na wspólnych tańcach i śpiewach przeplatanych świadectwami, którymi dzielili się z obecnymi prowadzący. Po zakończeniu spotkania młodzi ludzie udali się do nawy głównej licheńskiej bazyliki, aby uczestniczyć w Apelu maryjnym połączonym z procesją ze świecami.