Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń: spotkanie ministrantów z mariańskich parafii


Tradycyjnie w drugi weekend listopada w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu spotykają się ministranci z mariańskich parafii z całej Polski. W dniach 9-11 listopada ponad 300 chłopców rywalizowało w czasie Turnieju Ministrantów organizowanego przez Duszpasterstwo Powołań i Młodzieży Zgromadzenia Księży Marianów. W ramach spotkania był czas na modlitwę, wspólną Eucharystię, liturgię pokutną ze spowiedzią oraz apel z modlitwą za Ojczyzną z okazji święta Niepodległości. Ponadto chłopcy rywalizowali w czterech konkurencjach.

 

 

Pierwszą częścią turnieju była prezentacja na temat dowolnie wybranego fragmentu „Dziennika duchowego” bł. Jerzego Matulewicza, Odnowiciela marianów. Kolejną konkurencję stanowił rajd po terenie sanktuarium, w czasie którego trzej zawodnicy z grupy musieli odnaleźć różne miejsca oraz wykonać określone zadania. Trzecią częścią zawodów stanowiły konkurencje sprawnościowe. Na zakończenie turnieju odbył się konkurs wiedzy na temat życia bł. Jerzego Matulewicza oraz test ze znajomości liturgii.

 

Zwycięzcami turnieju zostali minstranci z warszawskiego Marymontu, 2. miejsce zdobyła grupa z Warszawy – Stegien, a na 3. pozycji uplasowali się ministranci z warszawskiej Pragi.

 

Łukasz Wiśniewski MIC