Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń: Rozpoczęcie Kapituły Prowincjalnej


22 listopada 2022 roku, od modlitwy - adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi, słuchania Słowa Bożego i Eucharystii rozpoczęła się w Licheniu Kapituła Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów od Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Czas skupienia przed obradami poprowadził ks. Paweł Naumowicz MIC, kustosz Sanktuarium św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii na Mariankach.
W Kapitule uczestniczy 56 księży i braci marianów z Polskiej Prowincji. Oprócz członków Zarządu Prowincjalnego, są to przełożeni domów zakonnych oraz delegaci wybrani spośród wszystkich profesów wieczystych należących do Polskiej Prowincji, w tym także do dwóch wikariatów prowincjalnych - w Czechach i na Białorusi.
Obecna, listopadowa sesja, jest pierwszą częścią Kapituły Prowincjalnej. Jej celem jest z jednej strony omówienie bieżącej sytuacji Prowincji, z  drugiej zaś - wybór delegatów na Kapitułę Generalną, która będzie miała miejsce w Rzymie w lutym 2023 roku. Po zakończeniu Kapituły Generalnej, na początku marca 2023 roku, odbędzie się druga sesja Kapituły Prowincji Polskiej, poświęcona wyborowi nowego Prowincjała i jego Rady.