Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń: Niedziela z Mamą i Tatą


W ostatnią niedzielę wakacji (28 sierpnia) w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbyło się Spotkanie Rodzin. Jak każdego roku, z inicjatywy Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym (CPRiOU) do licheńskiego Sanktuarium przybyły  całe rodziny, by podziękować za miniony czas wakacji, ale także prosić o dobre przeżycie i wykorzystanie nowego roku szkolnego.
Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, sprawowaną w licheńskiej bazylice o godz. 12.00. Przewodniczył jej Dyrektor CPRiOU ks. Zbigniew Borkowski MIC. W homilii skierowanej do licznie zgormadzonych uczestników spotkania zwrócił uwagę na rolę rodziców w kształtowaniu religijnych postaw i rozwoju wiary dzieci i młodzieży. W wychowaniu swoich dzieci mogą i powinni zaś korzystać z mocy Bożego Słowa, które dla każdego chrześcijanina jest jak tlen - niezbędne do życia. Ono także uczy prawdziwej miłości i życia w prawdzie. To zdaniem kaznodziei ważne elementy życia chrześcijańskiej rodziny.

Na zakończenie Eucharystii wszystkim dzieciom udzielono specjalnego błogosławieństwa, a następnie uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do udziału w rodzinnych grach i zabawach na placu przy nowej dzwonnicy. Co ważne dla organizatorów spotkania, świetnie bawiły się nie tylko dzieci, ale naprawdę całe rodziny.