Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń: Konwent prowincjalny w Licheniu


Jedność w mariańskiej wspólnocie - to hasło i zagadnienie, nad którym pochylają się uczestnicy Konwentu Prowincji Opatrzności Bożej, który trwa w Licheniu. Konwent rozpoczął się w poniedziałek (9.11) i potrwa do czwartku (12.11).  Bierze w nim udział około 40 marianów: w większości są to przełożeni domów zakonnych oraz mariańscy bracia zakonni, którzy uczestniczą w części formacyjnej.

 

Pierwszy dzień Konwentu rozpoczął się przedpołudniowym nabożeństwem pokutnym oraz uroczystą Eucharystią w licheńskiej bazylice, której przewodniczył radny prowincjalny i rektor mariańskiego Seminarium ks. Tomasz Nowaczek MIC.

 

W części popołudniowej współbracia wysłuchali dwóch prelekcji: pierwszą poświęconą Jedności jako bogactwie darów złączonych łaską przedłożył ks. Artur Radacki MIC, natomiast drugą, którą była refleksja nad mariańskim charyzmatem – ks. Adam Stankiewicz MIC.

 

W drugim dniu Konwentu w sesji przedpołudniowej referaty dotyczące jedności we wspólnocie wygłosili: ks. Jarosław Sobkowiak MIC Jedność życia, jedność działania, oraz ks. Tomasz Sekulski Jedność wspólnoty odpowiedzią na „ducha tego świata.

 

Ostatni dzień Konwentu poświęcony będzie zagadnieniom i sprawom bieżącym Zgromadzenia.

 

xas