Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń: IV Kongres Młodych Osób Konsekrowanych


Już po raz czwarty w naszym kraju odbędzie się Kongres Młodych Osób Konsekrowanych. W tym roku miejsce spotkania to Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Kongres odbędzie się w dniach 22-25 września br. Wydarzenie ma wymiar ogólnopolski. W poprzednich trzech kongresach wzięło udział od 600 do ponad 900 uczestników. Temat przewodni tegorocznego Kongresu został zaczerpnięty z Księgi proroka Izajasza - „POWSTAŃ I ŚWIEĆ” (60, 1a). 
Młode osoby konsekrowane to zakonnicy oraz członkowie świeckich instytutów życia konsekrowanego po około pięciu latach życia w zakonie, zgromadzeniu lub instytucie świeckim od dnia wstąpienia do wspólnoty lub co najmniej rok po przyrzeczeniach czy profesji zakonnej. Spotkanie ma służyć wzajemnemu poznaniu się, pogłębieniu daru powołania, wymianie doświadczeń i uwielbieniu Boga za łaskę życia konsekrowanego.

Kongres będzie miał charakter modlitewno-formacyjny. Planowane są codzienne konferencje, wspólne modlitwy brewiarzowe, Msze święte, czas na modlitwę osobistą, wieczór świadectw, dzielenie się przeżyciami w grupach oraz możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały czas trwania kongresu. Chętni będą mogli zwiedzić muzeum im. ks. J. Jarzębowskiego i Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Zaproszonymi gośćmi, którzy powiedzą konferencję lub podzielą się świadectwem są: 
- s. Władysława Barbara Krasiczyńska CSSJ (psychoterapeutka doświadczeniowa), 
- bp Jacek Kiciński CMF (biskup pomocniczy we Wrocławiu i Przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP), 
- o. Michał Nowak OFMConv (rekolekcjonista), 
- o. Krzysztof Pałys OP (autor książek, oraz bloger), 
- Franciszek Kucharczak (dziennikarz, teolog i historyk, współpracował min. z tygodnikiem "Gość Niedzielny"), 
- ks. Marek Chmielniak SAC (dyrektor domu rekolekcyjnego), 
- o. Michał Deja OFMCap (dyrektor domu rekolekcyjnego), 
- s. Maria Leprust od Miłosierdzia Bożego OVM (siostra zakonna ze zgromadzenia anuncjatek) oraz 
- Inga Pozorska (dziewica konsekrowana, liderka zespołu "Mocni w Duchu" i autorka książek).

Program Kongresu i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:
https://mlodzikonsekrowani.zyciezakonne.pl/