Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń: Festiwal Radości - „Upili się młodym winem”.


Zaślubiny, ślub, wesele, zawarcie związku małżeńskiego, Sakrament małżeństwa, to terminy, które dla większości młodych i nie tylko młodych ludzi kojarzą się  nie tylko z radością, ale jak to się często podkreśla w życzeniach dla nowożeńców z rozpoczęciem nowej drogi życia. Do tego zmierza zaplanowany na 16 lipca, w Sanktuarium w Licheniu, Festiwal Radości adresowany do młodych, ale nie tylko młodych ludzi.
Organizatorzy imprezy postanowili przeprowadzić jej uczestników przez symboliczne etapy uroczystości zaślubin. Będzie zatem: przyjęcie weselników, czas zabawy kawalersko-panieńskiej, uroczystość zaślubin oraz czas wesela. Hasło Festiwalu to słowa z Dziejów Apostolskich związane z wydarzeniem Zesłania Ducha Świętego: „Upili się młodym winem” (2, 13). Opisują one stan uczniów Chrystusa pełnych radości i obdarowanych charyzmatem mówienia różnymi językami.
Celem licheńskiego Festiwalu ma być wprowadzenie w życie uczestników radości płynącej od Zmartwychwstałego Pana i doprowadzenie do symbolicznych zaślubin z Chrystusem zmieniających życie każdego człowieka. Posłużyć temu mają między innymi: warsztaty, świadectwa, adoracja, koncerty, modlitwa wstawiennicza, Eucharystia i wspólna zabawa.

Oby uczestnicy festiwalu, napełnieni Duchem Świętym, faktycznie rozpoczęli nowe życie z Chrystusem.

Szczegółowy program Festiwalu radości można zobaczyć na stronie: https://www.festiwallichen.com/projects-3