Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń. Autobusy MZK Konin będą kursowały do Lichenia


Począwszy od najbliższej soboty, 26 czerwca, do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu kursować będą autobusy  Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie sp. z o.o. Przewoźnik uruchamia regularną linię specjalną o numerze 67. Nowa linia będzie kursowała w soboty, niedziele i święta, także te święta kościelne - jak 2 lipca, odpust Matki Bożej Licheńskiej - które nie są dniami wolnymi od pracy.
Autobusy z Konina będą odjeżdżały z przystanku znajdującego się przy dworcu PKP. Ich trasa będzie przebiegała przez Aleje 1. Maja, Wyszyńskiego i Jana Pawła II, zatrzymując się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej położonych w ciągu tych ulic. Przystanek docelowy w Licheniu będzie zlokalizowany na parkingu przy domu pielgrzyma „Betlejem”. Poza granicami administracyjnymi Konina, linia zatrzyma się tylko na przystanku w Lesie Grąblińskim.

Z Konina autobusy będą wyjeżdżały o: 9:00, 10:45, 13:00 i 15:00.
Kursy powrotne z licheńskiego sanktuarium będą wyjeżdżały o: 9:45, 11:30, 14:00 i 18:00.

Do przejazdu linią 67 będą upoważniały takie same bilety jak na innych liniach komunikacyjnych obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacji w Koninie sp. z o.o.  
- bilet normalny 2,80 zł;
- bilet ulgowy 1,40 zł;
- bilety czasowe i okresowe;
- bilety dla seniorów oraz Honorowych Dawców Krwi.
Bilety można nabywać w biletomatach znajdujących na terenie miasta, jak i w autobusach.

Szacowany czas przejazdu autobusu na linii Konin-Sanktuarium w Licheniu wynosi 35 minut.
Zdjęcie: MZK Konin.