Bądź na bieżąco

Aktualności

Kolędowanie na całego!


Żaden z krajów Europy nie ma tak wielu utworów muzycznych ukazujących tajemnicę Bożego Narodzenia i choć liturgicznie okres Bożego Narodzenia już się zakończył to do 2 lutego w kościołach pozostają jeszcze świąteczne dekoracje, a w samej liturgii mogą być obecne bożonarodzeniowe kolędy. Styczeń jest więc miesiącem, w którym w różnych miejscach, także placówkach i parafiach mariańskich organizowane są koncerty kolęd i pastorałek.
 Warto z tego pięknego dziedzictwa naszej kultury korzystać. Przedstawiamy niektóre z mariańskich miejsc, gdzie w najbliższym czasie odbędzie się „kolędowanie na całego”.

Warszawa – Praga, parafia Matki Bożej z Lourdes
16.01 – Chór chłopięcy działający przy Uniwersytecie Muzycznym i. Fryderyka Chopina w Warszawie pod dyrekcją dra Jakuba Hutka. Koncert po Mszy o godz. 12.30
30.01  - Warszawski Chór „Polonia” im. Ignacego Paderewskiego pod kierownictwem Zbigniewa Szablewskiego. Koncert po Mszy o godz. 12.30.

Góra Kalwaria – Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia  
15.01 – O godz. 18.00 koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Młodzieżowego „Synaj”. Koncert odbędzie się w kościele „Na Górce”.

Warszawa – Marymont, parafia pw. Królowej Polski
15.01 – O godz. 17.00 wystąpi chór „Huma Ensemble” i zaśpiewa utwory średniowieczne – gregoriańskie, mozarabskie i islandzkie związane z Bożym Narodzeniem. Będzie można także usłyszeć hebrajską kantylację fragmentów Pieśni nad Pieśniami oraz śpiew Ewangelii z rodowodem Jezusa.
16.01 – O godz. 19.00 koncert kolęd w wykonaniu wokalistki Małgorzaty Hutek przy akompaniamencie Karola Makowskiego.

Warszawa – Stegny – parafia Matki Miłosierdzia
15.01 - O godz. 16.30 w górnym kościele odbędzie się „Koncert świąteczny” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. 
16 .01 - O godz. 17.00 w dolnym kościele spektakl bożonarodzeniowy pt. „Miasto chleba”, wystawiony przez rodziny tamtejszej parafii. Spektakl jest piękną okazją do odkrywania tajemnicy obecności Jezusa w Mszy Świętej. 

Licheń – Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej
16.01 - Wystąpią artyści Chóru Teatru Wielkiego z Poznania. Zespół wystąpi po Mszy o godz. 12.00 pod dyrekcją Mariusza Otto z akompaniatorem, pianistą Mirosławem Gałęskim.
23.01 - zaplanowano uroczysty koncert kolęd w wykonaniu Chór bazyliki licheńskiej “Stabat Mater”. Zespołowi pod dyrekcją Jacka Hyżnego towarzyszyć będzie na największych organach w Polsce akompaniator Paweł Opala.
30.01 - Finał kolędowego miesiąca w Licheniu to muzyczne jasełka, które odbędą się w wyjątkowej szopce inspirowanej czasami, w których Pan Jezus przyszedł na świat. Artyści, o godz. 13.00 w niedzielę, 30 stycznia, za pośrednictwem najpiękniejszych polskich kolęd opowiedzą historię narodzin Zbawiciela. 

Rzepiska – parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
23.01 – „Pokolędujmy razem” – Koncert kolęd i pastorałek „na góralską nutę” w wykonaniu dzieci. Koncert odbędzie się po Mszy o godz. 11.00.

Zakopane – Cyrhla, parafia Miłosierdzia Bożego
16.01 – Po Mszy św. o godz. 11.30 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Tatrzańskiego Chóru „Szumny” pod dyrekcją Mirosławy Lubowicz.

Grudziądz – Parafia pw. Niepokalanego poczęcia NMP
16.01. po Mszy świętej o godz. 12:00 odbędzie się kolędowanie z Grudziądzką Orkiestrą Dętą.