Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń: Środowiska wiejskie u Pani Licheńskiej


Już po raz dwunasty, w dniach 10-11 września, w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zorganizowano Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i innych Organizacji Kobiecych ze Środowisk Wiejskich. W programie znalazły się nie tylko elementu dla ducha, ale także wiele różnego rodzaju inicjatyw dla ciała.

 
Dla nikogo nie jest tajemnicą, że położenie Sanktuarium w Licheniu sprzyja nie tylko modlitwie i skupieniu, ale również podziwianiu piękna otaczającej człowieka przyrody. Dla przyjeżdzających tam pielgrzymów, którzy jadą choćby od strony Ślesina zaskakującym może być widok wyrastającej nagle, jakby zza lasów i łanów zbóż licheńskiej bazyliki. Może dlatego też szczególną miłością ten "Dom Matki" darzą rolnicy i ludzie ciężkiej pracy na roli. Obecność Maryi zaś przyciąga do tego miejsca kobiety, matki, babcie, córki i wnuczki, które u Matki Syna Bożego znajdują zrozumienia dla tego wszystkiego, co przepełnia kobiece serca tak zatroskane o wiele spraw. 

Każdego roku, już od 12 lat, do licheńskiego sanktuarium przybywają kobiety związane z polską wsią nie tylko po to żeby ofiarować Bolesnej Królowej swoje radości i smutki, ale także pochwalić się swoimi dokonaniami, aktywnością, zaangażowaniem w kształtowanie środowisk, w których żyją. Jest to okazja do promowania kultury ludowej i bogactwa tradycji, jaką przepojona jest ojczysta wieś. 

 
Szczegółowy program tegorocznego Zjazdu KGW i innych Organizacji Kobiecych ze Środowisk Wiejskich można znaleźć na stronie:
https://www.lichen.pl/12-ogolnopolska-pielgrzymka-kol-gospodyn-wiejskich-i-innych-organizacji-kobiecych/