Bądź na bieżąco

Aktualności

Jak znaleźć „Kod do życia”?


Jak odnaleźć siebie we współczesnym świecie? Jak rozpoznać w nim swoje miejsce? Skąd wziąć siłę i odwagę, by pójść za tym, co rozpoznane, szczególnie jeśli przewodnikiem po drogach życia jest Jezus? Na te i inne pytania młodzi i nieco starsi mężczyźni będą mogli znaleźć odpowiedź, jeśli wezmą udział w rekolekcjach w mariańskim Seminarium w Lublinie.
Rekolekcje zostały zorganizowane przez Mariańskie Duszpasterstwo Powołań oraz Wspólnotę seminaryjną. Odbędą się w dniach 24-26 marca 2023 r., a ich hasłem będzie „Kod do życia”, bo faktycznie odnalezienie tego, co najważniejsze w życiu nie jest proste, a Ci, którzy „kod do życia” odnajdą mogą liczyć na określone korzyści. Jakie? Na to pytanie pomogą odpowiedzieć zarówno klerycy mariańskiego Seminarium jak również starsi współbracia marianie, którzy w tym czasie przybędą do Lublina.

Rekolekcje w Seminarium to tradycyjne spotkanie dla chłopaków/mężczyzn w wieku liceum/studenci/młodzież pracująca. Doświadczenie ostatnich spotkań (jeszcze przed Covidem) pokazało, że jest to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla potencjalnych kandydatów do naszego Zgromadzenia, ale również dla tych, którzy poszukują swojego miejsca w świecie i pragną odkryć swoje powołanie. Jest to także dla wszystkich uczestników dobra forma lepszego poznania Zgromadzenia Marianów, życia w Seminarium, możliwość rozmowy z klerykami, braćmi zakonnymi czy kapłanami. Są to „po prostu” rekolekcje dla chłopaków, bez wiodącego wątku powołania do zakonu, bez podtekstów i nagabywania.

Rekolekcje zaczynają się w piątek 24.03 wieczorem, o. godz. 18. Kończą w niedzielę 26.03 obiadem.

Wszystkich chętnych zapraszamy, by zgłosili swój udział na adres: seminarium@marianie.pl
lub:
ks. Michał Garbecki MIC, ul. H. Dembińskiego 2
01-644 Warszawa, e-mail: duszpasterz@marianie.pl,
tel. 501 650 750